«Уманський тепличний комбінат» модернізує освітлення теплиць
Ранчо з яблуневим садом створив на Полтавщині фермер

Фермерське господарство «Гарант» розбудувало садівничий оазис. Розташований він у непростому місці: на території ісоторичної події, закарбованої в підручниках, – Полтавської битви 1709 року. Але не тільки бойовими подвигами пращурів цікава локація. Вона розташована по дорозі до Диканьки. Нині це околиця Полтави, село Тахтаулове. Тут розкинулося 5 гектарів яблуневих садів та 2 гектари малинника, що і з висоти пташиного польоту, і зі сторони виглядають наче картинки з журналів.
В оазі плодових дерев, поряд із власним водоймищем, розташований і будинок самого фермера Леоніда ГАВРИША. Кожного дня він працює в саду та контролює ситуацію. Часом об’їжджає угіддя верхи на вороному коні. Чим не справжнє українське ранчо
Сад ФГ «Гарант» ще зовсім молодий, першу посадку заклали восени однорічними саджанцями у 2017 році, другу – восени в 2018-му. У садівничу галузь Леонід Гавриш прийшов з інших сфер – раніше розводив птахів, займався тваринництвом, вирощував квіти. Ідея вирощувати яблука виникла спонтанно. Квітучий та запашний яблуневий сад навколо затишного фермерського будиночка здавався справжньою мрією. І ранчо не розчарувало – радує око та вже дає перші врожаї смачних плодів. Проте за кадром лишається непроста робота фермера, яка триває цілий рік. Більше того, Леонід усе виконує самостійно, має тільки двох сезонних помічників.
– Я живу у своєму садку – і буквально, і фігурально. Адже посадити дерево – це один із найпростіших етапів. Потрібно, щоб дерева дали такий урожай, як передбачає технологія, – 200 тонн яблук на п’ятий рік плодоношення. Не оминути стороною і якість продукції. Мало інвестувати в сад, сюди треба вкладати душу кожного сезону, кожного дня, – ділиться професійними секретами Леонід Гавриш. – На цьому шляху мене супроводжують спеціалісти на аутсорсингу. Із перших днів заснування господарство є членом Асоціації «Укрсадпром», фахівці якої разом із ТОВ «НВП «Ірігаційні системи» та ФГ «Надія Сад» сприяли словом і ділом створенню саду й догляду за ним. Вони – професіонали своєї справи настільки, що дивляться на дерево і вже бачать, яким воно буде через три роки. Я цього тільки вчуся. Адже саджанці, які ми використовували для закладання саду, потребують інтенсивної технології: поливу, обробки, ЗЗР, живлення, технологічної карти.
Спеціаліст усе розписує до найменших деталей. Головне – дотримуватися їх .
Продовження статті шукайте у журналі “Садівництво та Виноградарство. Технології та Інновації” №1 (24) 2021. Оформити передплату журналу можна за телефонами: +38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@adriatik9999-gmail-com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net
Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.