У Харкова достиг урожай маракуйї

 У Харкова достиг урожай маракуйї

Доктор сільськогосподарських наук Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН Сергій Авраменко зібрав цього року в Харкові врожай маракуйї. Про це науковець написав на своїй сторінці у фейсбуці.

– Цьогорічний урожай маракуї у Харкові. Усі городні рослини на цей час вже померзли, субтропічний інжир теж скинув листя, а ось тропічна passiflora incarnata (маракуйя), як не дивно, продовжувала рости, – написав Сергій Авраменко.

Науковець також зазначив, що особливістю маракуйї є низька морозостійкість на початку вегетації та висока в кінці сезону:

– Упевнений, що ця малопоширена тропічна культура колись буде вирощуватися на городах у багатьох українців.

Сергій Авраменко додав, що цього року планував закласти найбільшу у східній частині України ділянку для дослідження технології вирощування рослини виду passiflora incarnata, плоди якої більше відомі як маракуйя:

– Але через війну не вийшло: моє рідне село на Барвінківщині опинилося в зоні бойових дій. Утім, аби не втрачати сезон, колекцію саджанців я розділив на кілька частин і посадив на присадибних ділянках у своїх друзів у різних куточках Харківщини. Тому вчився її вирощувати не лише на своїх, а й на чужих помилках. Вже є певні позитивні результати й досвід для наступного року.

Читайте також: Виробник розповів, чому в Україні обвалилася ціна на яблука

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *