Цьогоріч черешня не дала того прибутку, на який очікували українські фермери
Іспанію очікує найменший за 40 років урожай фруктів
В Іспанії прогнозують найнижчий урожай фруктів за останні 40 років. Причина цього – пошкодження садів через морози, які трапилися на початку квітня. Про це повідомляє FreshPlaza.
Зокрема, скорочення валового збору очікується у Каталонії та Арагоні, а також у долині Ебро – одному з найважливіших районів виробництва фруктів у Європі.
Як зазначив генеральний директор іспанської асоціації виробників фруктів Afrucat Манель Сімон, виробники повинні дуже добре спланувати свій сезон з огляду на таке значне зниження виробництва. Він також прогнозує менший урожай і значне скорочення експорту фруктів з Іспанії. За словами експерта, виробникам необхідно готуватися до збільшення виробничих витрат на 35-45 %, а також посилити контроль якості продукції:
– Сезон розпочнеться найближчими днями з поставок перших персиків і нектаринів із південної Іспанії. У ці перші тижні наслідки морозів не будуть помітними. Теоретично брак продукту буде помітний у червні, коли на ринки постачатимуть плоди долини Ебро.
За прогнозами Afrucat, менше скорочення виробництва очікується по яблуку та груші, оскільки заморозки не так сильно вплинули на ці культури, і фермери змогли застосувати обробки. Однак сектору доведеться почекати кілька тижнів до настання тепла, щоб побачити, який відсоток фруктів було врятовано.
Читайте також: ТОВ «Федорівське» робить ставку на експорт











