Черешня преміумґатунку. Її вирощують в Умані за європейськими технологіями

 Черешня преміумґатунку. Її вирощують в Умані за європейськими технологіями

В Україні немає проблем зі збутом якісної черешні. У цьому переконані в сімейному господарстві «Уманська фруктова компанія». Попри кліматичні та інші негаразди 2020 року садівникам вдалось отримати врожай та вигідно його продати. Зрозумівши, що заморозки пошкодили частину плодових бруньок, вони зосередилися на якості потенційного врожаю, який зберігся. І минулого сезону середня ціна реалізації черешень ТМ «Гордій» становила 150 грн за кг. Продукція була представлена в українських магазинах преміумсегмента, зокрема Good Wine, Le Silpo, WINETIME. На сезон 2021 року аграрії мають оптимістичніші прогнози, наразі проводять весняні роботи.

Які ж технології та підходи дозволяють вирощувати ягоду, достойну смаків найвибагливіших покупців, ми дізнавалися з перших вуст – від Оксани ГОРДІЙ, керівниці проєкту і співвласниці черешневого саду ТОВ «Уманська фруктова компанія»:

Торік нам вдалося наростити врожай, притому що 60% померзло навесні. Обсяги були більші, аніж у 2019 році, а головне – ми отримали саме ту ягоду, на яку розраховували, купуючи саджанці у розсаднику: того розміру, смаку та кольору, які нам обіцяли, зрештою, які ми куштували за кордоном. Це гарна, велика й смачна черешня. Рівень цукрів сягав до 27 одиниць, калібр – 32, 34, 36 і навіть 38!

Сьогодні «Уманська фруктова компанія» має 17 га черешні середньопізніх та пізніх сортів. Основні – Кордія, Регіна, Тамара. Плоди цих дерев великі та звичні на смак і колір для європейців. Підщепа в основному Gisela 5, у місцевих кліматичних умовах питань до підщепи не виникало, а от сорти дерев подекуди підмерзають. Узагалі не підходить для вирощування тут канадський сорт Самміт, ділиться власними спостереженнями Оксана Гордій.

Черешневі сади «Уманської фруктової компанії» лише починають вступати у повне плодоношення. Саме час подумати над правильним охолодженням і зберіганням продукції. Для цього на початку сезону 2020 року господарі придбали рефрижератор – 20-тонну фуру, в якій можна охолоджувати й зберігати ягоду. На початковому етапі її потужності вистачить, як і невеличкої лінії сортування. Адже різниця в ціні неохолодженої та невідсортованої черешні від ягоди, що пройшла якісну передпродажну підготовку, велика.

Експорт господарство розглядає у перспективі. На початку основним каналом збуту стали супермаркети і невеликі мережеві магазини. Головне, що їх об’єднує, – преміальність сегмента, відповідно й ціни на якісну брендовану продукцію.

За матеріалами журналу “Садівництво і Виноградарство. Технології та Іновації! №1 (2021)

Повну версію статті читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

1 Комментар

  • “Вообще не подходит для выращивания здесь канадский сорт Саммит, делится своими наблюдениями Оксана Гордий” Подскажите, пожалуйста, на каком подвое был посажен Саммит и почему он не подошёл, в чём причина? И какие ещё сорта из опробованных вам не подошли и почему? Заранее вам большое спасибо за ответ. И успехов вам в вашем очень интересном деле!!!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *