Після окупації 200 гектарів саду СТОВ «Енограй» стали непридатними

 Після окупації 200 гектарів саду СТОВ «Енограй» стали непридатними

СТОВ «Енограй» з села Софіївка Херсонської області вирощує черешню, абрикос, персик, вишню, сливу та яблуню. До війни площа насаджень сягала 360 гектарів. Але за час окупації та наслідків воєнних дій і вибухів боєприпасів 200 гектарів саду доведеться викорчувати. Про це в ексклюзивному коментарю проєкту «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» розповів керуючий дільницею СТОВ «Енограй» Віталій Крупа.

– З 360 гектарів саду, які були до початку війни, в нас залишається лише 160 гектарів. Іншу частину насаджень доведеться викорчувати, бо вони вже непридатні: багато зруйновано військовою технікою, яка там їздила, частина пошкоджена внаслідок обстрілів, а деякі дерева просто засохли, бо їх ніхто не поливав, – розповів Віталій Крупа.

За його словами, окрім цього, окупанти завдали чимало й іншої шкоди підприємству:

– Коли ми в листопаді, після деокупації, повернулися на підприємство, то почали рахувати збитки. А за той час, поки наша територія була окупована, їх виявилося дуже багато: викрали багато техніки, частину насаджень зруйнували, будівлю холодильника частково теж знищили і щоб його зараз запустити, потрібна значна сума – розповів керуючий дільницею СТОВ «Енограй» Віталій Крупа.

Проте, попри це, господарство активно готується до черешневого сезону-2023: проводять обробки саду та підживлюють дерева, щоб вивести їх з стану стресу, коли впродовж 2022 року їх ніхто не поливав.

Детальніше про те, як виростити якісну та велику черешню, а також про особливості догляду за черешневим садом СТОВ «Енограй» читайте в наступному випуску журналу «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації», робота над яким уже триває і який уже невдовзі вийде друком.

Читайте також: Експорт українських яблук зменшився вдвічі

Україна встановить рекорд експорту яблучного концентрату

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *