Німеччина імпортувала більше фруктів і овочів
Після двох років низького імпорту свіжих фруктів і овочів до Німеччини, у 2024 році знову зросли об’єми постачання іноземних продуктів. Це відбулося завдяки зростанню експортного потенціалу у країнах-виробниках продукції, повідомляє Fruchtportal.
Про аналізі зростання імпорту свіжих фруктів і овочів до Німеччини, у першу чергу мова йде про помідори, огірки та перець.
Згідно з попередніми даними Федерального статистичного управління, у 2024 році Німеччина імпортувала загалом 3,41 мільйона тонн свіжих продуктів. Це означає, що кількість імпорту була на 2% більшою, ніж у попередньому році.
Зокрема у минулому році зріс імпорт помідорів з Іспанії, Італії, Марокко.
В імпорті фруктів переважають банани, на які припадає майже чверть загального об’єму привезених з-за кордону фруктів. Загальне зростання показників імпорту фруктів відбулося за рахунок яблук, кавунів, лимонів і авокадо, а також лохини, яка у трендах за споживанням в останні роки. Щоправда, на початку минулого року її пропозиція була обмежена через погодні умови, однак до сезону 2024/25 ситуація нормалізувалася, і імпорт лохини до країн знову почав зростати.
Сильні повені в деяких районах Іспанії в жовтні 2024 року особливо негативно вплинули на пропозиції щодо імпорту хурми.
Загалом, на розвиток зовнішньої торгівлі свіжими фруктами та овочами у світі впливає багато факторів. Зокрема, останні роки показали, що екстремальні погодні умови можуть призвести до збоїв у постачанні продуктів. Тому гарантії безпеки поставок стануть одним із важливих питань у найближчі роки.
Читайте також: Заплануйте участь у заходах медіагрупи «Технології та Інновації» у 2025 році











