Понад 100 засобів захисту рослин та добрив отримали державну реєстрацію
Для тепличного господарства розробляють механізми часткового відшкодування капітальних інвестицій
Проблеми та перспективи розвитку галузі, механізми державної підтримки підприємств закритого ґрунту обговорив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тарас Висоцький з представниками Асоціації «Теплиці України».
На сьогодні до складу Асоціації входять найбільші професійні тепличні комбінати України із Київської, Черкаської, Вінницької та Дніпропетровської областей. Загальна площа сучасних промислових теплиць становить близько 180 гектарів. Це підприємства, які забезпечують стабільну зайнятість у регіонах – одне з них створює до 400 робочих місць.
Йшлося також про державну підтримку та антикризові програми для підприємств галузі, питання енергетичної безпеки, модернізації виробництва й розширення експортних можливостей української тепличної продукції.
Розвиток тепличного господарства є також важливою складовою урядової політики «Зроблено в Україні», адже йдеться про підтримку українського виробника, створення нових робочих місць та зміцнення економічної стійкості держави, – зауважив Тарас Висоцький.
На жаль, підприємства тепличної галузі також потерпають від російських обстрілів. Для виробників, які зазнали пошкоджень, уже діють державні програми підтримки, що передбачають компенсацію витрат на відновлення виробничих потужностей. Водночас триває робота над новими інструментами розвитку.
Зокрема, готується законопроєкт щодо механізму компенсації CAPEX – часткового відшкодування капітальних інвестицій у створення, будівництво, реконструкцію та модернізацію виробництва. Очікується, що цей механізм стимулюватиме інвестиції, впровадження сучасних технологій і підвищення конкурентоспроможності українських виробників.
Переконаний, що розвиток тепличного господарства є одним із важливих напрямів зміцнення продовольчої безпеки України та економічного відновлення держави. Саме тому Мінекономіки послідовно працює над розширенням інструментів державної підтримки галузі, – наголосив заступник міністра.
Читайте також: «Зелене фермерство у галузі садівництва» – як поєднати грантову підтримку та пільгове банківське кредитування












