Економічна формула догляду за садом

 Економічна формула догляду за садом

У цьому матеріалі йтиметься про інноваційні препарати, що встигли пройти випробування й на практиці зарекомендували себе як дуже ефективні засоби, здатні запобігти хворобам, вчасно захистити плодові насадження від шкідників і забезпечити активний ріст рослин та дозрівання плодів. Окрім цього, препарати компанії «Родоніт Агро» допомагають заощаджувати на нормах витрат при застосуванні агрохімікатів та пестицидів. Отже, знайомтесь із препаратами…

Застосовуючи препарати компанії «Родоніт Агро», можливо отримувати гарні врожаї плодових культур високої товарної та смакової якості при найменших витратах.

Олег ДУБИНА, провідний спеціаліст компанії «Родоніт Агро»: «Наша компанія руйнує стереотип садівників про те, що сучасні технологічні рішення захисту та підвищення продуктивності садів – це дорого…»

ГІДРОЛИП: універсальний прилипач

Недорогий препарат із чарівними властивостями може вирішувати багато проблем.

Захищає від заморозків, висихання та сонячних опіків. Засіб має властивості гідрогелю і після нанесення на рослину утворює натуральну полісахаридну мікропористу водостійку плівку, яка захищає рослину, зменшуючи пошкодження. Його суттєва різниця від інших аналогічних продуктів – те, що він не змивається після нанесення і витримує 5–6 дощів.

Дозволяє знизити норми витрати ЗЗР на 15 % і подовжує період їхньої захисної дії у 1,5–2 рази. При додаванні у бакові суміші Гідролип, навіть за несприятливих погодних умов, підвищує ефективність ЗЗР та добрив, пролонгує їхню дію.

Гідролип розширює температурний діапазон обробок ЗЗР. Має високу ефективність листових підживлень та обробок рослин СЗР у температурному режимі від +5 °С до +40 °С.

Застосування Гідролипу збільшує врожайність, якість плодів, зберігає товарний вигляд, покращує смакові якості ягід та фруктів.

Для обробки 1 га с/г насаджень потрібно від 0,6 до 1 л препарату. Ціна такого внесення – 100–170 грн з ПДВ на гектар.

ЛІГНОГУМАТ: стимулятор росту, укорінювач

Найбільш концентрований гуміновий препарат на ринку України на сьогодні. Завдяки високій концентрації діючої речовини та своєму унікальному складу (більше 90 % солей гумінових кислот, з яких 25–40 % – солі фульвових кислот), препарат економічно вигідний у використанні.

Застосування Лігногумату від «Родоніт Агро» при позакореневих обробках підвищує ефективність усіх компонентів бакової суміші. Гумінові препарати покращують засвоєння поживних речовин, забезпечують потужну та пролонговану стимуляцію росту та розвитку рослин (до 2-х тижнів) за рахунок інтенсифікації утворення хлорофілу в клітинах, активізації фотосинтезу та обмінних процесів.

Лігногумат переводить елементи добрив у доступну для засвоєння рослинами форму, покращує транспорт речовин по всій поверхні, пришвидшує проникнення їх у рослину. Завдяки сумісному внесенню Лігногумату з агрохімікатами, ви можете зменшити норму добрив, а отже і вартість процесу.

Препарат повністю безбаластний, не забиває форсунки при крапельному поливі.

Лігногумат підвищує приживлюваність саджанців. Під час посадки саду варто провести обробіток кореневої системи препаратом. 99 % саджанців, оброблених Лігногуматом, приживаються. Препарат простий при застосуванні: кореневу систему або замочуєте, або поливаєте після висадки.

При позакореневих обробках рослин норма витрати препарату становить 150 г Лігногумату марок А, АМ або 0,45 л марок Б, БМ на 1 га при витраті робочого розчину 200–300 л/га і 900 г марок А, АМ або 2,25 л марок Б, БМ на 1 га при витраті робочого розчину 800–1200 л/га. Кількість обробок: 3–7 разів за сезон. Ціна 1 обробки 1 га саду – від 112,5 грн (300 л р.р.) до 675 грн (до 1200 л р.р.)

ЗЕРЕБРА АГРО: стимулятор росту з фунгіцидними властивостями

Цей препарат називають енергетиком серед стимуляторів росту. Виготовлений на основі колоїдного срібла – природного антисептика.

Застосовуючи Зеребра Агро, ви проводите профілактику хвороб або імунізацію насаджень.

Зеребра Агро пригнічує і частково знищує патогенну мікрофлору, забезпечує формування у рослин неспецифічної, системної і тривалої стійкості до патогенів, підсилює і пролонгує дію хімічних фунгіцидів, підвищує ефективність їх роботи завдяки антисептичним властивостям унікальної діючої речовини – колоїдного срібла.

Перевагою Зеребра Агро є те, що у збудників грибкових хвороб немає резистентності до її діючої речовини. Окрім цього, на рослини вона впливає як антистресант. Тому препарат добре використовувати разом з будь якою фунгіцидною системою захисту.

Зеребра Агро двічі економить кошти. По-перше, за рахунок зменшення норми застосування хімічних фунгіцидів до нижньої межі, рекомендованої виробником, зі збереженням ефективності максимальної норми. По-друге, за рахунок зниження норми фунгіцидів у наступних обробках, або відмови від подальших обробок через пролонгацію дії фунгіцидів та нормалізації стану рослин.

Застосування цього препарату, з нашого досвіду, дало підвищення цукристості яблук з 12,1 % до 12,3 % і вмісту аскорбінової кислоти з 8,8 мг до 9,7 мг. Приріст урожайності складав 11–32 %.

Зеребра Агро від «Родоніт Агро» добре поєднується з більшістю препаратів, але є обмеження щодо біополімерів та сполук міді.

Норма внесення на плодових – 250 мл/га, обов’язково у стадіях «рожевий бутон», «грецький горіх» та за 15–20 днів після другої обробки. Ціна 1 обробки 1 га саду – 400 грн.

НОРДОКС 75 ВГ: контактний мідний фунгіцид/бактерицид

Сертифікований для застосування в органічному виробництві. Допоможе вам надійно захистити сад від розмноження грибних і бактеріальних хвороб.

Має найбільший вміст чистої біологічно активної міді – 750 г/кг, та профілактичну дію проти широкого спектру грибкових інфекцій та бактеріозів. Висока концентрація міді в препараті означає, що вам буде потрібно менше продукту і менше його застосувань.

Як працює – після потрапляння на листя, частинки міді вступають в реакцію з вологою, вивільняючи іони міді. Ці іони поглинаються патогенами, які припиняють всмоктуватися і вмирають. Після знищення збудників оксид міді повільно руйнується, запобігаючи новому зараженню. Препарат має функцію повільного контрольованого вивільнення іонів міді. А це дозволяє рослинам залишатися захищеними впродовж тривалого часу.

Продукт має найменший з мідьвмісних препаратів розмір часток міді – 1,2 мікрона, в той час як багато фунгіцидів на основі міді, мають частинки розміром, в середньому, від 1,8 до 4,5 мікрон.

Такий невеликий розмір частин сприяє надійному утриманню робочої суміші на листках при обприскуванні рослин при першому контакті, а також більш сильний позитивний заряд міді, яка довше утримується на негативно заряджених поверхнях рослин.

Це забезпечує ефективний довгостроковий захист і надійний, тривалий контроль захворювань, навіть в умовах великої кількості опадів.

В Європі вже діють обмеження на застосування препаратів на основі міді, Україна теж наближається до цих рішень. Такі високотехнологічні продукти, як Нордокс 75 ВГ, дозволяють зменшувати норму внесення цього елементу.

Для обробки 1 га плодових насаджень потрібно 1,0 кг/га препарату. Ціна 1 обробки 1 га саду – 520 грн.

Для приватних господарств норма витрати становить 10–15 г на 10 л води (витрата робочого розчину 2–5 л на одне дерево).

Норма витрати Нордокс 75 ВГ порівняно з аналогами у 1,5–3 рази менша.

ВЕРНО FG CU30 + ZN30: мінеральне добриво для корекції дефіциту міді й цинку

Дефіцит цих елементів на відповідних фазах розвитку рослини призводить до зниження врожаю і робить рослину більш вразливою до хвороб. Забезпечити збалансоване живлення насаджень допоможе ВЕРНО FG Cu30 + Zn30.

Цинк важливий для стабільності клітинних мембран та ефективності запилення. Достатня кількість міді необхідна для формування квітів і насіння. Застосування продукту дає змогу повністю забезпечити потребу рослини у цих мікроелементах.

Оскільки мідь має ще й фунгіцидну дію, застосування препарату дає змогу захистити рослину від низки захворювань та скоротити кількість обробок фунгіцидами. Як наслідок, період ефективного захисту може тривати до 2 тижнів. Верно застосовується для профілактики хлорозу, поліпшує стійкість рослин до посухи, спеки і заморозків.

Ціна 1 обробки 1 га саду – 260–520 грн.

ФІТОЛАВІН: при перших ознаках бактеріальних захворювань

Системний препарат лікувальної дії природного походження від «Родоніт Агро» з яскраво вираженим антибактеріальним та протигрибковим ефектом. Доволі швидко проникає в рослину і циркулює впродовж 14– 21 днів. Вносити потрібно до початку цвітіння, а також під час цвітіння. Вчасне внесення цього препарату захистить рослини проти різних форм бактеріозів.

Забезпечує стабільне підвищення врожайності та якості продукції, посилення захисту від хвороб, зниження негативного впливу екстремальних погодних умов на рослини.

Норма внесення – 2 л/га. Ціна 1 обробки 1 га саду – 1460 грн.

ФАРМАЙОД: дезінфікуючий противірусний препарат з бактерицидним та фунгіцидним ефектами для захисту плодових культур

Щоб уникнути поширення вірусних і бактеріальних інфекцій впродовж сезону, при догляді за рослинами після обрізки, щеплення, пасинкування застосовуйте Фармайод.

Більше матеріалів читайте у друкованому журналі «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації», який зараз у вільному доступі. Ви також можете безкоштовно завантажити журнал у форматі PDF.

Для замовлення реклами, новин, статей на сайти та в журнали «Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації» звертайтеся: Лора Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *