Інноваційні підходи до довготривалого забезпечення садів мигдалю вологою і поживними речовинами

 Інноваційні підходи до довготривалого забезпечення садів мигдалю вологою і поживними речовинами

Незважаючи на те що мигдаль – культура, стійка до посухи, під час закладання мигдалевого саду важливо забезпечити дерева достатньою кількістю вологи. Вона потрібна мигдалю і під час формування плодів та їхнього дозрівання. Якщо дерево отримує достатньо вологи, ядра горіхів швидко наливаються і досягають у результаті потрібних розмірів. Інноваційні засоби для довготривалого забезпечення садів мигдалю вологою та поживними речовинами представляє компанія «ТЕРАВЕТ-Оригінал». Про них журналу «Горішник» розповіла директор компанії «ТЕРАВЕТ-Оригінал» Алла БЕНДИК.

ПРОДУКЦІЯ ТЕРАВЕТ: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Фахівці стверджують: якщо забезпечити мигдалевий сад оптимальними умовами для його вирощування, то в результаті можна зібрати врожай до 2500 кг/га. Особливо на врожайність мигдалю впливає правильний режим вологості. Продукція ТЕРАВЕТ сприяє створенню в ґрунті резерву вологи та водночас аерує і дренажує ґрунт. Завдяки застосуванню препаратів ТЕРАВЕТ фермери можуть забезпечити високий відсоток приживлення саджанців і стабільний ріст посадкового матеріалу.

Компанія «ТЕРАВЕТ-Оригінал» – єдиний офіційний представник американської компанії TERAWET в Україні та країнах СНД. Напрям діяльності компанії – виробництво полімерних суперабсорбентів для поліпшення якості ґрунтів за рахунок підвищення рівня їхнього водозбереження. Продукцію компанії TERAWET реалізують більше ніж у 20 країнах світу.

ТЕРАВЕТ – це унікальні препарати на основі калію, що їх виробляють у вигляді гранул. Вони абсорбують таку кількість води, що в 400 разів перевищує масу самої гранули, і забезпечує таким чином максимальний доступ вологи до коренів дерев. Препарат ТЕРАВЕТ виготовлений за найбільш передовою технологією суперабсорбції у світі. Таким чином, ТЕРАВЕТ виконує в ґрунті роль губки. Він абсорбує воду й поживні речовини, створюючи «резервуар» з вологою для дерева.

В асортименті компанії «Теравет-Оригінал» такі типи продукції: ТЕРАВЕТ фракції Т-100 та Т-400, ТЕРАВЕТ – Агрогель, ТЕРАФУД – таблетка.

ТЕРАВЕТ багаторазово поглинає і віддає воду рослинам у вегетаційний період. Завдяки цьому прискорюється ріст і розвиток дерева, підвищується якість та урожайність мигдалю. Продукції притаманний високий рівень біодеградації: препарати не залишаються в ґрунті чи воді, а розкладаються так само, як і рослинні рештки.

ПРИНЦИП ДІЇ ПРЕПАРАТІВ ТЕРАВЕТ

Суперабсорбент ТЕРАВЕТ має простий принцип дії. Гранула, що опиняється у вологому середовищі, вбирає цю вологу і збільшується в об’ємі в 400 разів. Вона перетворюється в желеподібну масу і створює у ґрунті порожнини, насичені вологою. Засіб перебуває в ґрунті в такому вигляді доти, доки коренева система рослини не забере всю необхідну їй вологу. Коли желеподібний препарат стане сухим, він повертається до початкової форми – гранули – і знову накопичує вологу з ґрунту. За таким принципом ТЕРАВЕТ функціонує впродовж 10 років. Потім гранули розкладаються на калійно-азотні (калійно-нітрогенові) добрива, а також двоокис вуглецю (карбону) та води, поліпшуючи таким чином структуру ґрунту.

СУПЕРАБСОРБЕНТ ТЕРАВЕТ: КОРИСТЬ ПРЕПАРАТУ ПІД ЧАС ВИРОЩУВАННЯ МИГДАЛЮ

Препарат ТЕРАВЕТ забезпечує саджанці мигдалю необхідною кількістю вологи й поживних речовин, адже вони потребують її більше, ніж дорослі дерева. Завдяки цьому прискорюється приживлення саджанців мигдалю і стимулюється розвиток кореневої системи.

ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ ПРЕПАРАТУ ТЕРАВЕТ:

  1. Забезпечення оптимальної вологості ґрунту впродовж усього періоду вегетації, завдяки чому
    знижується ризик виникнення стресових станів дерев.
  2. Стимулювання кращого розвитку кореневої системи. Вона стає більш розгалуженою, внаслідок чого підвищується інтенсивність споживання води і поживних речовин.
  3. Краще підживлення рослин, адже розчинені добрива залишаються безпосередньо в кореневій зоні.
  4. Аерація ґрунту: коренева система може інтенсивно дихати, адже ґрунт не перезволожений. Кисень безперешкодно проникає до кореневої системи, що теж позитивно віддзеркалюється на розвитку дерева. Окрім того, ТЕРАВЕТ перешкоджає створенню ефекту ґрунтової «кори», яка деформує плоди. Ґрунт залишається весь час пухким та вологим.
  5. ТЕРАВЕТ сприяє більш ранньому дозріванню плодів.
  6. Після використання препарату ТЕРАВЕТ рівень вологи повітря нижчий, ніж після традиційного поливу. Відтак, немає сприятливого середовища для виникнення і розповсюдження грибкових інфекцій, на які позитивно впливає високий рівень вологості навколишнього середовища.
  7. Завдяки препарату ТЕРАВЕТ значно зменшується ерозія ґрунту, адже він не змивається.
  8. ТЕРАВЕТ нетоксичний для людей, тварин, рослин, мікроорганізмів, тому безпечний у використанні.

ВАЖЛИВО:

Завдяки агрогелю ТЕРАВЕТ саджанці можна транспортувати навіть на великі відстані. Достатньо перед цим занурити коріння рослини у препарат й обгорнути його вологою мішковиною. Агрогель акумулюватиме вологу і перешкод жатиме псуванню дерева впродовж його транспортування. Інноваційні препарати, які з’являються в садівництві, – це дієвий засіб отримання прибутків, адже їхня дія спрямована, насамперед, на збільшення врожайності сільськогосподарських культур та якості врожаю.

Контакти:
м. Кропивницький, вул. А. Тарковського, 61, кв. 2
e-mail: terawet.original@gmail.com
Skype Terawet.ru
http://terawet.com.ua
+38 (050) 236-58-58 +38 (063) 688-52-62

Більше матеріалів читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *