«Уманський тепличний комбінат» модернізує освітлення теплиць
Коли проводити весняне обприскування саду?

Обприскування – важлива складова догляду за садом. Так, перше обприскування саду необхідно провести, коли бруньки ще не почали зростати – в кінці березня чи на початку квітня, як тільки температура повітря вдень підніметься до 5-7 C. Про це написав на своїй сторінці у фейсбуці садівник Олексій Сорока.
– Шкідники в такий час ще сплять, а хвороби вже активізуються. Спори гнилі, моніліозу та парші починають активно зростати при плюсовій температурі. Вони відмінно перезимували на торішніх плодах, корі та листі і можуть піти в атаку при першому теплі. Для обробки саду від хвороб необхідні фунгіциди, – зазначив садівник.
Друге обприскування треба провести, коли бруньки луснули, але листя ще не розкрилося. Садівники називають такий стан «зелений конус». Цього разу потрібні інсектициди, оскільки друга обробка призначається в основному для яблуневого квіткоїда або довгоносика, який ожив.
– Ця мікроскопічна істота любить відкладати яйця прямо в бутони. І личинки пожирають яблуневий цвіт і зав’язі плодів. Коли довгоносик зробить свою справу, труїти його вже марно, урожай ви вже не врятуєте. Тому обробку треба проводити відразу після його пробудження, по зеленому конусу. Можна використовувати будь-які препарати від шкідників, тобто інсектициди, – написав Олексій Сорока.
Третє обприскування, за його словами, треба проводити на стадії рожевого бутона, коли суцвіття готові розкритися, але ще не луснули.
– У цей час починає літати плодожерка. Вона відкладає яйця в розкриті бутон. І яблучко якщо і виросте, то невеликим, і черв’як плодожерки його з’їсть зсередини. Обприскування у фазі «рожевого бутона» дозволяє протравити плодожерку, але не травмувати бджіл. На жаль, вони теж чутливі до інсектицидів. Інсектициди можна використовувати ті ж, що і при другій обробці, але можна додати ще й біопрепарати, – зазначив садівник.
Четверте обприскування краще провести після першої зав’язі, коли плоди не більше горошини. Треба ще раз обробити сад від хвороб, адже тоді настає друга хвиля моніліозу, парші, і пурпурної плямистості.
Читайте також: Популярні галузеві журнали доступні читачам безкоштовно