Критерії успіху черешневого бізнесу в сучасних кліматичних умовах

 Критерії успіху черешневого бізнесу в сучасних кліматичних умовах

Кліматичні зміни вносять свої корективи у садівничий бізнес. Клімат став теплішим, але з непередбачуваними погодними катаклізмами. Які критерії успіху черешневого бізнесу? Про це журналу “Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації” розповів Олександр Маценко, голова Асоціації інтенсивного садівництва Черкащини. Читайте далі.

Садівникам-професіоналам не варто купувати саджанці без повного пакета технологічної документації. У країнах Європи багато фірм реалізують нестандартні саджанці за ціною елітних (від 5 до 9 євро), які не реалізували в розсадниках Європи. Звісно, такі саджанці в наших умовах не дадуть очікуваних результатів.

Не потрібно висаджувати й «вінегрет» із різних сортів, недостатньо вивчених, без урахування сортових комбінацій у тих чи інших кліматичних зонах, як це сталося з підщепою серії Гізела на півдні України. Через здрібніння плодів на підщепах цієї серії і великі втрати на утримання таких садів, бувало, господарства відмовлялися від збору врожаю через перевищення суми витрат над цінами реалізації.

Читайте також:
Україна – серед лідерів у вирощуванні вишні у світі

НА ЩО ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Перш за все необхідно забезпечити повний перехід на вирощування черешні за інтенсивними технологіями із використанням потужних однорічних саджанців. Це і правильне розміщення сортів-запилювачів, приваблення медоносних, диких бджіл та осмій для більш результативного запилювання.

А ще – забезпечення саду достатньою кількістю поливної води. Застосування органічних добрив замість хімічних. Використання фітогормонів для захисту цвіту від заморозків, а плодів – від розтріскування в дощову погоду. Залучення спеціальних пристроїв та апаратури для захисту від весняних заморозків.

Головний показник якості однорічного саджанця черешні – діаметр штамба вище на 10 см від місця окулірування. Він має бути не меншим за 24 мм. Висота саджанця – 1,7 м з мичкуватою розгалуженою кореневою системою. Не бажано використовувати саджанці, яким більш як рік. Необхідно знати, що дворічний саджанець або саджанець із дворічним штамбом і однорічною кроною – то результат початково використаного слабкого саджанця, а це щодо черешні недопустимо.

Читайте також:
Черешня-велетень від «Уманської фруктової компанії» на завершення сезону

Обов’язкова умова: саджанець не повинен мати бічних гілок, бо відразу з моменту висадки вони будуть запускати процеси старіння низькорослого дерева, перетягуючи на себе основну кількість живлення, стрімко збільшуючись у діаметрі, блокуючи появу нових бічних гілок. І з дворічними саджанцями бувають такі проблеми.
Їх можна мінімізувати, вкоротивши бокові пагони і зробивши кербовку на молодому штамбі. Саджанці без бокових гілок дуже легко формувати за допомогою будь-якого методу: UFO, KGB чи стрункого веретена.

Інтенсивні технології вирощування черешневих садів із застосуванням низькорослих підщеп та формування за методами UFO і KGB дозволяють значно збільшити урожайність із одного гектара: від 6–8 тонн за екстенсивними технологіями до 15–27 тонн на низькорослих підщепах типу PHL, Piku, Tabel Ertablis, Victor, ВCЛ-2 (Кримськ-5) зі щільністю висадки й розміщенням 1200–1900 дерев на гектар.

ГІБЕРЕЛІН ТА ГІБЕРЕЛОВА КИСЛОТА: І ВІД МОРОЗУ, І ВІД РОЗТРІСКУВАННЯ

Як показала практика, задимлення і зрошування водою по кроні в боротьбі з заморозками недостатньо ефективні. Застосування гібереліну GA 4/7 за 2–3 дні до заморозків і у перші години після них навіть у разі появи некрозів стимулює відновлення пошкоджених частин дерева і зберігає 85% урожаю.

Використання гіберелової кислоти GA-3 у фазі солом’яного плоду або, якщо необхідно, у фазі бланшування плоду (поява перших ознак забарвлення) повністю блокує процеси виникнення тріщин.

Читайте також:
В Україні зменшується кількість насаджень персика

Безпосередньо під час весняних заморозків фермери Буковини, Дніпровської та Київської областей використовують причіпні й навісні системи обігріву квітучих садів активним теплим повітрям. Принцип дії цієї апаратури полягає в подачі теплого повітря вентиляторами від газових джерел тепла.

За результатами дослідження сучасних сортів черешні сформована певна сортогрупа, яка дозріває за конвеєрним принципом із травня по вересень. Ці сорти впродовж 3–3,5 місяця стійкі до розтріскування плодів, мають плоди більш як 30 мм у діаметрі, з однаковою інтенсивністю забарвлення і величиною плодів. Для них
не потрібно встановлювати дорогі оптико-лазерні лінії.

Пошуково-дослідні роботи з вирощування черешні у плодорозсаднику сім’ї Маценка тривають і далі.

За матеріалами журналу “Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації”

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *