XVII Beer&Craft Drink Forum: сильні броварні, сильні бренди, сильна Україна
Macfrut 2025: світові виробники та постачальники ягід, овочів і фруктів зустрінуться в Ріміні
З 6 по 8 травня 2025 року у Ріміні Експо Центрі (у м. Ріміні, Італія) відбуватиметься 42 торговельна виставка Macfrut. Очікується, що у її роботі візьмуть участь понад 1400 експонентів, на 40% зросте кількість міжнародних відвідувачів, планується, що захід відвідають 1500 покупців. Команда медіагрупи «Технології та Інновації» також візьме участь у Macfrut 2025, щоб розповісти про її найцікавіші моменти.
Цьогорічна тема Macfrut – наше здоров’я залежить від того, що ми їмо, а фрукти й овочі важливі для здорового харчування. Тому «здорова їжа» – назва нового заходу на Macfrut 2025: на великій арені наукові експерти, шеф-кухарі та відомі італійці, зокрема олімпійська чемпіонка Валентина Веццалі, говоритимуть про важливості здорового харчування.
Три міжнародні симпозіуми (біотехнологія, картоплярство, середземноморські ароматичні рослини), Єгипет як країна-партнер, Лаціо як регіон-партнер, тематичні виставки про тенденції та розробки в секторі, які координує команда експертів, поле для тестування інновацій у галузі вирощуванні фруктів і садівництві, а також понад 100 заходів, заплановані протягом триденного ярмарку. Очікується, що масштаб заходу зросте, а найкращі покупців з усього світу зможуть спілкуватися з експонентами через спеціальну мережеву платформу – особливість цього заходу.
До речі, у 2026 році Macfrut відбудеться з 14 по 16 квітня, для того, щоб повністю скористатися новими можливостями виставкового центру Ріміні та розвивати інноваційні формати.
Фрукти та овочі 2024: зростання експорту та споживання
Фрукти та овочі займають центральне місце в Macfrut: цей сектор коштує близько 19 мільярдів євро в Італії, на нього припадає 28% національного сільськогосподарського виробництва та, разом з консервованими овочами, 18% експорту агропродовольчої продукції Італії.
До речі, експорт італійських фруктів та овочів у 2024 році зріс на 6,3%, досягнувши майже 6,5 млрд євро. За даними Італійського торгового агентства ICE, Італія є другою за величиною країною-експортером у Європі після Іспанії, яка експортує втричі більше.
П’ять основних цільових ринків для італійських фруктів і овочів розташовані в Європі: Німеччина, Франція, Австрія, Швейцарія та Іспанія. Високі показники зростання демонструють також три країни Східної Європи: Хорватія, Румунія, Чехію.
Макфрут стає все більш міжнародним
Цьогоріч країною-партнером виставки буде Єгипет. Протягом трьох днів він відіграватиме центральну роль у подіях, кулінарних шоу, зустрічах та міжнародних презентаціях з підтримкою великої інституційної та бізнес-делегації.
Також на Макфрут буде представлено багато африканських країн, у тому числі Малі, Демократична Республіка Конго, Гана. Серед нових учасників – Танзанія з власним стендом, а також Ірак за підтримки ЮНІДО (Організація промислового розвитку ООН). Загалом, очікується велика кількість міжнародних учасників з Центральної та Південної Америки: Коста-Ріка, Панама, Чилі, Домініканська Республіка, Куба та нова країна-учасниця Еквадор. Також будуть присутні багато європейських виробників, зокрема велика група з Іспанії.
Нова подія: Шоу здорової їжі
«Наше здоров’я залежить від того, що ми їмо» – Macfrut розповість про це в абсолютно новому форматі на великій, спеціально побудованій арені. Основна увага буде зосереджена на демонстрації фруктів і овочів високої поживної цінності.
Міжнародний симпозіум з біотехнологічних засобів у садівництві
Макфрут – світова столиця біотехнологій у садівництві. Цього року вперше Міжнародний симпозіум з біотехнологічних інструментів у садівництві відбудеться в Макфруті за підтримки Міжнародного товариства садівничої науки (ISHS, яке сприяє дослідженням у всіх областях садівничої науки) у співпраці з Департаментом сільськогосподарських, харчових та екологічних наук Політехнічного університету Марке. Подія об’єднає провідних світових експертів у цій галузі та надасть можливість для діалогу між дослідниками рослинної біотехнології та виробниками.
На триденній виставці також відбудуться презентації останніх технічних та наукових досягнень в інноваційних технологіях, що використовуються у вирощуванні рослин: від розмноження in vitro до створення нових, стійких і високоякісних сортів, а також застосування різноманітних «омік» для генотипування/фенотипування рослин. Свою участь уже підтвердили близько 200 осіб із 37 країн світу.
Тематичні виставки
Серцем Macfrut є серія тематичних виставок, координованих командою експертів, які пропонують розуміння поточного та майбутнього фруктів та овочів: заплановано демонстрація інновації в галузі розсадництва, Міжнародний захід Biosolutions (BIE) , який присвячений натуральним продуктам для захисту рослин, живлення та біостимуляції, Червона планета, яка зосередиться на ланцюжку постачання томатів, Spices & Herbs Global Expo та інші. Серед нових заходів: Міжнародний картопляний симпозіум, присвячений картоплі, ключовому продукту Macfrut 2025; Romagna Business Matching, мережева ініціатива та ініціатива B2B, спрямована на створення можливостей для зустрічей і спілкування компаній; і Ягідний форум.
Більше про Macfrut 2025 читайте на нашому сайті у друкованих виданнях медіагрупи «Технології та Інновації».
Про те, як відбувалася виставка у 2024 році, читайте у матеріалі «Macfrut – місце, де можна дізнатися, як розвивається галузь»
Читайте також: XII Міжнародна науково-практична конференція «Успішне садівництво і переробка: Кісточкові. Зерняткові. Горіхоплідні»
Заплануйте участь у заходах медіагрупи «Технології та Інновації» у 2025 році











