Новий порядок бронювання працівників агросектору

 Новий порядок бронювання працівників агросектору

З 27-го січня 2023 року Кабмін змінив порядок бронювання військовозобов’язаних. Відтепер кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити 50 % кількості військовозобов’язаних підприємства, йдеться в повідомленні МінАПК.

Так, відповідно до порядку бронювання під час дії воєнного стану підлягають військовозобов’язані працівники, які працюють на:

  1. Підприємствах, в установах та організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення). Такі підприємства подають список до органу державної влади, іншого державного органу, який встановив (довів) мобілізаційне завдання (замовлення) (такий орган визначено Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»). Як, правило, це обласні військові адміністрації чи районні військові адміністрації.
  2. Підприємствах, в установах та організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань. Ці підприємства подають список до центральних органів виконавчої влади, що здійснюють керівництво Збройними Силами, іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, в інтересах яких вони здійснюють виробництво товарів, виконують роботи, надають послуги, або до Мінстратегпрому.
  3. Підприємствах, установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Підприємства, установи та організації, які є критично важливими для національної економіки в галузі сільського господарства, тобто після отримання рішення про відповідність підприємства критеріям і визначення його критично важливим для функціонування економіки у галузі сільського господарства в особливий період (відповідного наказу Мінагрополітики), подають список до Мінагрополітики через кабінет бронювання кабінет запитів на бронювання.

– Підприємства, установи та організації, які є критично важливими для національної економіки в галузі сільського господарства, тобто після отримання рішення про відповідність підприємства критеріям і визначення його критично важливим для функціонування економіки у галузі сільського господарства в особливий період (відповідного наказу Мінагрополітики), подають список до Мінагрополітики через кабінет бронювання, – йдеться у повідомленні. – При цьому відтепер кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити 50 % кількості військовозобов’язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку. У разі наявності обґрунтованої потреби кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може перевищувати 50 %.

Щоб отримати статус критично важливого підприємства, зокрема, і у галузі сільського господарства, необхідно відповідати трьом і більше критеріям з перерахованих:

  1. розмір сплачених податків за минулий рік більше 1,5 млн євро.
  2. сума надходжень в іноземній валюті – більше 32 млн євро.
  3. підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83.
  4. підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади за рішенням ЦОВВ чи ОВА.
  5. відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  6. розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р.  
  7. підприємство є резидентом Дія Сіті.

Підтвердження статусу критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється підприємством не рідше, ніж один раз на рік.

Читайте також: Розігруємо передплату журналу «Ягідник» на 2023 рік!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *