Сад, який плодоносить 100 років

 Сад, який плодоносить 100 років

Секрети вирощування фундука у господарстві «Горіх Полісся»

Особливість вирощування горіхових садів полягає в тому, що це багаторічні насадження, які будуть давати врожай не одному поколінню садівників. Саме ця перевага стала ключовою у виборі культури у фермерському господарстві «Горіх Полісся», яке розміщене у Брусилівській територіальній громаді Житомирської області. Секретами технології вирощування якісного фундука, особливостями догляду й обрізки з читачами журналу «Горішник» поділився керівник ТОВ «Горіх Полісся» Олександр ВОЛОШЕНКО.

Підприємство «Горіх Полісся», засноване 2018 року, вирощує фундук на площі понад 77 гектарів. Оскільки в той час вирощування горіхових культур набирало неабиякої популярності, інвестори товариства вирішили вкласти кошти саме в цей бізнес, адже фундуковий сад плодоносить майже 100 років.

– Окрім того, перевага вирощування фундука полягає в тому, що він не так боїться весняних заморозків, як, приміром, волоський горіх. Так, певні нюанси з заморозками є, але вони зовсім незначні. До речі, і зимові заморозки для фундука не такі вже й страшні: коли 2 роки тому температура опустилася до -34 °С, на насадження фундука це аж ніяк не вплинуло, – розповів Олександр Волошенко.

ЯКІСНІ САДЖАНЦІ ТА ПРАВИЛЬНО ПІДІБРАНІ СОРТИ

Якісний садивний матеріал – перший і один із найважливіших кроків на шляху до здорового саду та майбутнього врожаю. Саме тому 80 % усіх саджанців підприємство купувало в італійських розсадниках CORYLUS EST S.R.L, Carlo Negro та Elio Ressi, а інші 20 % придбали в українських виробників:

– Але, відверто кажучи, якість українського садивного матеріалу кардинально відрізняється від італійського – вона набагато гірша. Одна з причин цього, полягає в тому, що в Італії розвинена культура вирощування, а в Україні лише переймають досвід і пробують налагодити створення якісних саджанців, – зазначив керівник підприємства. – З сортів у нас переважає Тонда Джентіле Романа, запилювачем якого є Нокіоне. Крім того, ми натрапили на цікавий сорт Тонда Джентіле делле Ланге, який набагато менше вибагливий до ґрунтів.

ТЕХНОЛОГІЯ: ЯК ПРАВИЛЬНО ВИРОЩУВАТИ ФУНДУК?

За словами Олександра Волошенка, незважаючи на те, що про технологію вирощування фундука написано чимало теорії, кожне господарство йде своїм шляхом:

– Кажуть, що за рік до садіння саджанців треба обробити ділянку чорним паром, а потім переорати. Коли ми садили першу частину саду, то лише переорали поле на глибину 40 сантиметрів, розрихлили ґрунт, провели культивацію і тоді посадили рослини. Фундук – не дуже вибаглива рослина, головне для нього – щоб був ґрунт був не піщаний, а в нашому саду він саме такий. Проте ми з цим боремося.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Садівництво та Овочівництво. Технології та інновації» № 1 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2023 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник», «Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *