«Сади Дніпра» продовжують роботу та відновлюють експорт

 «Сади Дніпра» продовжують роботу та відновлюють експорт

Фото з фейсбук-сторінки Олександра Пахна

Компанія «Сади Дніпра» (ТМ UA Applе), незважаючи на складну ситуацію та логістичні труднощі, здійснила експорт до Швеції 60 тонн яблук сортів Гала, Гренні Сміт, Ред Делішес і Голден. Про те, як працює компанія в умовах війни та що чекати від сезону 2022 року, ексклюзивно проєкту «Садівництво і Виноградарство. Т.І.» розповів, генеральний менеджер компанії «Сади Дніпра» (ТМ UA Applе) Олександр Пахно.

Загалом, на думку Олександра Пахна, нічого хорошого від нового сезону очікувати не варто:

– Велику кількість яблук ми відправляли на експорт через порти, зокрема на ринки Близького Сходу, Азії й Африки. Сьогодні, на жаль, це неможливо. Ми будемо розуміти ситуацію на ринку лише, коли закінчиться війна. Тоді й побачимо, наскільки швидко відновиться вся інфраструктура. Хочеться вірити, що це трапиться вже невдовзі, адже для України це стратегічно важливо навіть не лише для яблучного сектору, а й для зернових та олійних культур.

Якщо говорити про садівництво загалом, то, на думку генерального менеджера компанії «Сади Дніпра», надзвичайно важливо вчасно відновити роботу всіх портів:

– У Європі наразі найбільшими нашими конкурентами є Італія, Франція та Польща. Ціна в цих країнах не завжди конкурентна для нас, адже Україна навчилася виготовляти продукцію преміумякості,з якою можна конкурувати на більш високомаржинальних ринках.

Олександр Пахно зазначає, що компанія «Сади Дніпра» наразі працює у звичайному режимі, однак довелося призупинити всі інвестиційні проєкти:

– Ми планували збудувати ще одне сховище, а також збільшити площу розсадника та саду, але поки що це питання відклали. Деякі наші поля частково заміновані, тому з очевидних причин ця земля поки що випала з обігу. Щодо працівників, то вони всі на місці завдяки тому, що ми зробили бронювання і наших трактористів не забрали в до лав ЗСУ. Намагаєося працювати, аби люди не тривожилися та займалися своєю справою. Я вважаю, що зараз головне – працювати та не зупинятися. Ми створюємо робочі місця, підтримуємо економіку держави, платимо податки – і це дуже важливо.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Єврокомісія скасовує мита й квоти на український експорт

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *