Ще один крок до ринку землі

 Ще один крок до ринку землі

Експерти вважають прийняття Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» черговим кроком до ринку землі, який врешті-решт повинен працювати в Україні. Коментує деякі нові пункти Закону президент Асоціації «Земельна спілка України» Андрій КОШИЛЬ:

– Законом передбачено, зокрема, передачу земель державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських
рад. Ці зміни до Закону знімають дуже багато технічних моментів, які були пов’язані з оформленням землі.

Закон встановлює на законодавчому рівні простий і незатратний механізм фіксування меж територій територіальних громад. Раніше між громадами постійно виникали суперечки за спірні межі, які дуже важко вирішувалися. А завдяки прийняттю цього Закону місцеві ради зможуть легко оформити межі своїх територіальних громад і чітко розуміти, де вони мають здійснювати свої повноваження.

Цей закон надає також органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок. Раніше така зміна потребувала від 9 місяців і більше на погодження з багатьма органами. Після прийняття цього Закону буде діяти механізм, який дозволить місцевим радам самостійно приймати рішення про зміну цільового призначення.

Окрім цього, з 1 липня 2021 року вступає в силу Закон про відміну мораторію в частині продажу земель сільськогосподарського призначення фізичним особам. Він розблоковує зміну цільового призначення пайових сільськогосподарських земель. Отож, якщо пайові землі розташовані на межі селища, то місцеві ради зможуть впливати на те, щоб там розташовувався якийсь виробничий об’єкт і створювалися нові робочі місця.

Кілька слів щодо механізму реалізації переважного права купівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Мабуть, усі знають, що переважне право купівлі сільськогосподарської землі має орендар землі, але яким чином це право здійснюється – до прийняття закону було невідомо. Тепер же прописаний механізм, за яким той, хто хоче продати пайову земельну ділянку, звертається до нотаріуса. Той надсилає проєкт договору на викуп до орендаря, і орендар приймає рішення, чи він сам придбає ділянку, чи ні.

Із 1 липня цього року ринок землі відкриється лише для юридичних осіб. А більшість підприємств, котрі обробляють землю, – це і є юридичні особи. Отож, орендар може, за письмовим договором, передати своє переважне право купівлі ділянки будь-якій особі.

Новий закон вносить суттєві зміни щодо скасування інституту державної експертизи землевпорядної документації та численних погоджень цієї документації органами виконавчої влади, які протягом багатьох років були джерелом корупції в органах влади і значно ускладнювали процедуру надання земельних ділянок для громадян та бізнесу.

Ще більше матеріалів читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *