Україна – у ТОП-10 світових виробників волоського горіха

 Україна – у ТОП-10 світових виробників волоського горіха

Україна посіла 7-ме місце у світі з вирощування волоських горіхів. Середнє річне виробництво цієї продукції в країні з 1994 по 2022 роки становить понад 87,2 тис. тонн.  

Найбільшим світовим виробником волоських горіхів у шкаралупі є Китай із середнім щорічним показником у понад 705,8 тис. тонн. На другому місці США – понад 405 тис. тонн. Замикає трійку лідерів Іран із середнім щорічним виробництвом понад 255,6 тис. тонн.

Наступні 4-те, 5-те і 6-те місця відповідно посідають Туреччина, Буркіна-Фасо і Мексика. Україна в рейтингу посідає 7-ме місце, випереджаючи Чилі, Румунію та Францію.

За даними FAOSTAT, 57% світового виробництва волоських горіхів у шкаралупі припадає на країни Азії, 25,5% світового обсягу виробляють країни американського континенту. На Європу припадає 14,4%, Африку – 3%. Ще 0,1% світового виробництва сконцентровано в Океанії, пише AgroTimes.

Дані показують, що з 1994 по 2011 роки відбувалося постійне зростання виробництва волоського горіха у світі. Після піку 2011 року відбувся певний спад, але вже з 2013 року зростання відновилося. Так, у 2022 році у світі виростили понад 3,8 млн тонн волоських горіхів у шкаралупі.

Читайте також: Садівники просять відкоригувати в держгрантах кількість працівників

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *