Урожай груші та черешні в Україні цього року буде рекордно низьким, – прогноз експерта

 Урожай груші та черешні в Україні цього року буде рекордно низьким, – прогноз експерта

За десять років такого дефіциту фруктів ще не було, стверджує аналітик, голова Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Черкащини Олександр Маценко у коментарі «Суспільному».

«Врожайність груші та черешні цьогоріч на Черкащині зменшилася удвічі. Врожай зменшився через несприятливі погодні умови. Зверху ніби черешні немає, а якщо підняти листя, вона буде там. Це канадські сорти, як піде град, захищає листя черешню», – коментує садівник.

За його словами, врожай черешні залежить від сорту, правильного догляду та погодних умов. Весняні приморозки зробили свою справу. Черешня вродила на Черкащині не всюди, тому цьогоріч ягода буде у дефіциті.

«Південь, Херсонська, Миколаївська, Дніпропетровська області – черешні практично не має. За десять років такого дефіциту ще не було. Навіть у минулому році при -9°С була черешня. В цьому році менше черешні, але ціна на неї буде вища – приблизно 100−120 грн/кг», – наголошує Маценко.

Крім того, вартість груші теж буде зависокою: цьогоріч у регіоні вона вродила не всюди, тому вдосталь задовольнити споживчий ринок аграрії Черкащини не зможуть.

«Ціна на грушу буде рекордною. Якщо у нас була гуртова ціна на грушу 45 грн/кг, а в мережі була 70 грн/кг, то цьогоріч ціна буде вище. Із кожним роком клімат буде змінюватися й надалі, і морози, які будуть повертатися, будуть завдавати великої шкоди. Груші не вистачає не тільки в Україні, а й у Європі. Перша причина – медяниця, є такий шкідник, із ним дуже важко боротися. Приєднуються захворювання і все – груші немає, грушу корчують», – пояснює фермер.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *