В Україні – рекордно низькі ціни на сливи

 В Україні – рекордно низькі ціни на сливи

Цьогоріч ціни на сливи у низці країн найнижчі за останні 4 роки. В України ціни знизилися на 53%, у Молдові – на 14%, у Польщі – на 20%. Про це повідомляє EastFruit.

Минулого року сливи в Україні продавали за дорожчою ціною, адже значну частину урожаю знищили заморозки. Цьогоріч же урожай слив кращий. Зросли площі під сливовими насадженнями, оскільки ці плоди затребувані у Євросоюзі. Ці фактори сприяли зниженню цін. За повідомленням аналітиків EastFruit, нині ціни на сливи в Україні становлять приблизно $0,26 за кг.

Ключова проблема українських садівників полягає в тому, що слива для них – додатковий нішевий напрямок бізнесу. Тому технології вирощування та зберігання слив потребують удосконалення, як зазначено в повідомленні.

В середньому Україна експортує 300 тонн слив. Проте в 2017 році, коли було багато сприятливих факторів для цієї культури, українські виробники експортували більше 8 тис тонн слив. Як зазначають аналітики EastFruit, це свідчить про те, що в Україні є великий потенціал для збільшення обсягів виробництва, переробки та експорту сливи. Україна має великий внутрішній ринок збуту слив. Тому облаштування місць для зберігання плодів сприяло б розвитку галузі.

Найбільшим виробником слив у Східній Європі є Молдова. Країна входить у п’ятірку найбільших світових експортерів слив.

Читайте також:
Підприємство «Фруктона-ВН» запустило цех із виготовлення фруктових наповнювачів
Якому винограду надають перевагу українці?

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *