«Уманський тепличний комбінат» модернізує освітлення теплиць
В Україні за часи незалежності скоротилась площа зрошуваних земель, – Лещенко

Зниження кількості зрошуваних земель може відобразитися на врожайності сільськогосподарської продукції. Так, в Україні зараз обліковується 2 млн 178 тис. га зрошуваних земель, але по факту у 2020 році зрошували лише 551,4 тис. га.
Про це міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко розповів виданню «Економічна правда».
Нині Україні є затверджена урядом Стратегія зрошення та дренажу до 2030 року. Метою документа є збільшення площі зрошуваних земель і дренажних систем, реформування системи державного управління ними. Відтак, реформа системи зрошення має допомогти впорядкувати відносини і користування зрошувальною інфраструктурою.
За його словами, Урожайність сільськогосподарських культур, вирощених з гідротехнічною меліорацією, перевищує урожайність культур на землях без поливу в 2 – 2,5 рази. Але наразі українські аграрії і землевласники не можуть впливати на рішення про експлуатацію інфраструктури, її ремонту чи заміни обладнання.
Так, реформа має на меті утворити децентралізовані об’єднання системи управління зрошувальною інфраструктурою.
«Передусім буде чітко визначена процедура реєстрації, набуття та припинення членства в ОВК, системи голосування, повноваження та права організації. ОВК за власний кошт ремонтуватимуть та будуватимуть нові зрошувальні системи. У них буде право сформувати тарифи за послуги зрошення та графік і об’єми подачі води. В ОВК буде визначена територія її обслуговування і вона зобов’язана прийняти в об’єднання будь-якого користувача з цієї площі. Водночас вимоги до власників земель чи аграріїв бути членами ОВК немає. ОВК приймає у користування інфраструктуру безоплатно й усі дані про ОВК з мережами будуть внесені до Держгеокадастру», – пояснює Роман Лещенко.
Читайте також: Інноваційні нідерландські системи для зрошення та захисту плодово-ягідних культур.