Яблука у формі серця вирощують на Черкащині

 Яблука у формі серця вирощують на Черкащині

У саду ФГ «Гарна справа», що на Черкащині, впродовж трьох років вирощують яблука у формі серця. Це цікавий маркетинговий хід, адже продукцію зберігають лютого, до Дня закоханих. Люди купують плоди як оригінальний додаток до подарунків.

Для вирощування яблук у формі серця використовують спеціальні форми. Компанія, що їх виготовляє, співпрацює з закордонними фермерами. Адже, як вказує Дмитро Дулін, керівник господарства «Гарна справа», у Європі поширена практика виробництва яблук у певній формі.

Ми довго тренувалися вирощувати яблука у формі серця. Добирали оптимальні терміни достигання та зберігання плодів. Адже мало виростити яблуко у певній формі. Головне – зберегти його неушкодженим до Дня закоханих, – розповідає Дмитро Дулін.

Також керівник господарства розповідає, що нині в Україні спостерігаємо перевиробництво яблук, і споживачів важко зацікавити своєю продукцією. Яблука ж у формі серця викликали ажіотаж у маркетингових відділах торгових мереж.

Продають незвичайні плоди поштучно, у спеціальних упаковках. Ціна одного яблука минулого року була 35 грн. Цього року, зазначає Дмитро Дулін, вартість буде вищою, а плоди почнуть реалізовувати онлайн.

Загалом, у господарстві «Гарна справа» вирощують 17 га яблук різних сортів. Яблука у формі серця вирощують третій рік поспіль. Дмитро ДУЛІН, керівник господарства, розповідає, що спочатку випробовували для цього сорти Гала й Чемпіон. Проте найбільш придатним для експериментів виявився сорт Голден. Під час збору врожаю плоди мають зелене забарвлення. Упродовж зберігання яблука набувають жовтого відтінку.

Нині в саду компанії випробовують сорт Ред Делішес. Якщо експерименти будуть успішними, у господарстві будуть збільшувати насадження цього сорту та почнуть вирощувати червоні яблука у формі серця.

Читайте також:
Яблука із тризубом виростили садівники на Вінниччині до 30-річчя Незалежності України

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *