Яблуня-колонія з Сумщини – в трійці призерів конкурсу «Дерево року»

 Яблуня-колонія з Сумщини – в трійці призерів конкурсу «Дерево року»

Яблуня-колонія, яка росте у місті Кролевець Сумської області, посіла третє місце на європейському конкурсі «Дерево року», пише йдеться на офіційному сайті конкурсу. За представницю України проголосували 14 219 осіб.  Найбільше голосів набрав дуб Виробник з Польщі – 45 718 голосів і дуб зі Словаччини, за який проголосували 18 198 осіб.

– Яблуня займає площу 0,1 гектара. У неї вже давно немає її материнського стовбура, лише 15 стовбурів-гілок, що приросли до землі. Особливість яблуні полягає у її здатності до самостійного вкорінення гілками,  коли один із стовбурів відмирає. Досі нікому не вдалося перещепити яблуню на іншу. Кажуть, що вона цілюща – прогулянки по «саду» знімають втому, а яблука омолоджують, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Популярні галузеві журнали доступні читачам безкоштовно

Яблуня-колонія в Кролевці є ботанічною пам’яткою природи загальнодержавного значення в Україні.. Орієнтовний вік дерева – понад 200 років.

Організатором конкурсу «Дерево року» є Асоціація екологічного партнерства (EPA). Переможця обирають шляхом онлайн-голосування.

Читайте також: Завзятий бізнес незламної країни: як переробникам ягід ефективно працювати в умовах воєнного стану, успішно долаючи виклики – про це спілкувалися учасники дискусійної панелі

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *