Як формується ціна на фундук?

 Як формується ціна на фундук?

Ціна на фундук формується в основному у двох світових центрах – в Італії й Туреччині. Про це йшлося на засіданні круглого столу у рамках проведення Всеукраїнського Горіхового форуму 2 вересня в м. Ірпінь.

Зокрема, Євген Лайтер, представник компанії «Еліта», повідомив , що відповідно до вирощеної кількості фундука в цих країнах, формується і ціна на цей горіх.

– Нині в Італії триває інтенсивний збір урожаю фундука. Прийомна ціна коливається від 2,6 до 3,2 євро. Для нас це означає, що в наших умовах ціна буде становити 2,5-3 євро максимум. Чому в Італії така ціна? Її формують виробники, покупці, переробники. Також на неї впливає  рівень світового виробництва продукції. Насамперед, на ціну в Україні впливає якість горіхів, сортова чистота, наявність внутрішніх пошкоджень, спричинених хворобами і шкідниками, калібр. В умовах України найкращим варіантом для продажу є висушений і цілий горіх, оскільки це дозволяє отримати хороший прибуток без додаткових витрат, –  зазначив Євген Лайтер під час обговорення.

Круглий стіл на тему «Українське горіхівництво сьогодні: очікування і реальність. Проблеми галузі та шляхи їх вирішення» відбувся на Всеукраїнському Горіховому форумі 2 вересня в м. Ірпінь. В обговоренні взяли участь представниця Міністерства аграрної політики Надія КЛЮВАДЕНКО, голова ГС «Укрсадвинпром» Володимир ПЕЧКО,  керуючий партнер Патентно-правової фірми «Пахаренко і Партнери» Антоніна ПАХАРЕНКО-АНДЕРСОН, директор ТОВ «ТД «КОРФУ» Сергій ПОДОРОЖНИЙ,  доцент кафедри плодівництва і виноградарства Уманського національного університету садівництва Володимир МАЙБОРОДА; директор Горіхового центру ГЦ «Залісся» Микола КУЧЕР, директор ПП «ПКЦ «Суцвіття» Анатолій БУРЛАКА, представник ФГ «КОМ» Олександр КОСМІДАЙЛО, Євген ЛАЙТЕР, представник компанії «Еліта». Учасники обговорювали розвиток горіхового бізнесу та ситуацію на ринку садивного матеріалу горіхових культур.

Детальніше про результати обговорення читайте в наступних новинах.

Читайте також:
«ЛІДЕР ГОРІХОВОЇ ГАЛУЗІ» – новий пам’ятний нагрудний знак для горіхівників
День «Золотого горішка 2021»: фахівці обговорять технології вирощування фундука

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *