Як виростити якісне товарне яблуко: досвід ФГ «Пріма»

 Як виростити якісне товарне яблуко: досвід ФГ «Пріма»

Ринок яблука в Україні перенасичений. Тому для того, щоб бути конкурентоспроможним і завойовувати нові ринки та споживачів, виробникам треба вирощувати якісні плоди, які мають низку переваг проти продукції конкурентів. Для цього яблука мають бути однакового калібру, правильного забарвлення та без зовнішніх дефектів. Про те, як вирощувати такі яблука, а також про секрети агрономії інтенсивного садівництва, сортовий склад саду й особливості реалізації продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках журналу «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» розповів керівник ФГ «Пріма» Ігор ТОДОСІЙЧУК.

У фермерському господарстві «Пріма», що в селі Недобоївці Чернівецької області, на 40 гектарах вирощують близько 20 сортів яблук.

– Наше підприємство, створене на основі господарства «Тодосійчук В. І.», працює з 2019 року. Ми вирощуємо лише зерняткові культури, зокрема яблука. Сортимент яблуневого саду широкий: там ростуть як експортні сорти, так і ті, які призначені для внутрішнього ринку, – розповідає Ігор Тодосійчук. – У подальшому ми б хотіли ще розширити перелік сортів, які вирощуємо, але через нестабільну ситуацію в Україні це питання поки що заморозили.

Широкий сортимент в яблуневому саду ФГ «Пріма» позитивно впливає на запилення дерев. Так, саме завдяки тому, що дерева різних сортів щільно посаджені між собою, вони запилюють одне одного. Саме тому проблем з цим процесом у господарстві ніколи не виникає.

СОРТИМЕНТ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ ВИРОЩУВАННЯМ СОРТІВ ДЛЯ ЗОВНІШНЬОГО ТА ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ

За словами фермера, на експортні ринки спрямовані не так багато сортів яблук. Це, зокрема, Голден, клони Гали, сорти групи Ред (Джеромін, Ред Чіф, Ред Велокс тощо), а також Гренні Сміт.

– Це експортні сорти, на які потрібні орієнтуватися виробникам. У нашому саду ростуть такі клони сорту Гала, як Гала Роял, Гала Шніга, Гала Шніга Шніко Ред, Гала Маст. Так, найбільш популярні з них – смугасті клони Гали. Але основна вимога до них полягає в тому, що червоного забарвлення на плодах має бути не менше як 70 %, адже це основна характеристика експортного сорту. Також для зовнішнього ринку ми вирощуємо різні клони Джонаголду, сорти Чорний принц і Чемпіон. Натомість для українського ринку в нас ростуть Ліголь, Ренет Симиренка й Айдаред, – каже Ігор Тодосійчук.

Керівник господарства розповідає, що технологія вирощування експортного яблука дещо відрізняється від вирощування тих плодів, які орієнтовані на внутрішній ринок:

– По-перше, для експорту яблуко має бути більш витягнутої форми, тому доводиться застосовувати регулятори росту, зокрема препарат «Перлан», який видовжує форму яблук. По-друге, потрібно проріджувати дерева, щоб забрати некондиційне яблуко. По-третє, щільність яблука повинна бути високою, аби плоди доїхали до покупця цілими та не зіпсувалися.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Садівництво та Овочівництво. Технології та інновації» № 4-5 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник», «Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *