Замість джмелів для запилення томатів використовують дрони

 Замість джмелів для запилення томатів використовують дрони

Запилення у теплицях у всьому світі зазвичай здійснюється за допомогою джмелів, проте їх використання в Австралії заборонене. Це означає, що процес запилення здійснюється вручну. За вирішення завдання роботизації штучного методу запилення взялася сінгапурська компанія Polybee, і зараз випробування проходять на дослідних ділянках університету Сіднея, повідомляють фахівці EastFruit.

Як запилювач використовують мініатюрні дрони, висхідний потік від їх пропелерів допомагають переносити пилок на суниці садової. Цього року сінгапурські винахідники вже зазнавали такого методу запилення у теплицях Великобританії. Як з’ясувалося, за ефективністю мінідрони перевершують джмелів, йдеться у матеріалі NTD.

– Ми досягли результатів на 50 % вище порівняно з запиленням джмелями, – каже Сіддхарт Джадхав, засновник сінгапурської компанії Polybee.

Це дослідження фінансує австралійська компанія з інновацій у садівництві Hort Innovation.

– Запилення – це ключовий інструмент керування. Він має бути в руках фермерів. Дослідження має допомогти їм робити це ефективніше та раціональніше, а також скоротити виробничі витрати, – пояснює Бретт Файфілд, генеральний директор Hort Innovation.

Поки ці дослідження не завершені, томати, суницю садову та інші культури у теплицях продовжують запилювати вручну.

– Це забирає багато часу. Потрібно запилювати у певний період цвітіння. Це дуже трудомістко, – зазначає Патсаві Утайпанон, співробітниця університету Сіднея.

Під час випробувань як запилювачі також планують використовувати мух-журчалок та місцевих безжальних бджіл (меліпонів).

Читайте також: Виробник розповів, чому в Україні обвалилася ціна на яблука

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *