Чарівна Мелодія захистить ваші овочі

 Чарівна Мелодія захистить ваші овочі

Мелоді®Компакт 49 в.г. – новий фунгіцид компанії Bayer для захисту цибулі, томатів і винограду відповідно від пероноспорозу, фітофтори і мільдью. В найближчому майбутньому очікується реєстрація на картоплі.

Препарат містить системну речовину іпровалікарб (системність забезпечує йому певну лікувальну активність) і мідь у вигляді оксихлориду, яка підсилює захисну й антиспорулянтну дію основного складника.

Мелоді®Компакт можна використовувати тричі на сезон, що робить його придатним для основи програми захисту проти чутливих патогенів. Іпровалікарб є новою речовиною для використання на овочевих, що робить малоймовірним появу резистентності. Він порушує транспортування глюкану в організмі патогену, що запобігає проростанню спор, росту міцелію та утворенню спороношень. Внаслідок дії іпровалікарба глюкан відкладається у непотрібних патогену місцях, деформуючи клітинні стінки міцелію, росткової трубки або спорангіофораб, неконтрольовано, будь-де. Органи патогену утворюються деформованими, нефункціональними і згодом гинуть. Наявність у препараті міді додатково запобігає виникненню стійкості і додає активності проти бактеріальних хвороб, наприклад, на томатах.

Норма витрати препарату на всіх культурах – 1,5–2,0 кг/га.

Використання Мелоді®Компакт доцільне від першого критичного періоду розвитку патогену – впритул до терміну очікування, який становить 20 діб для томатів і 30 – для винограду й цибулі.

Окремо розглянемо особливості захисту томату. Як відомо, патоген фітофтори, який вражає пасльонові культури, здатен швидко утворювати нові генотипні модифікації, стійкі до хімічних засобів захисту та агресивні до культури. Майже 10 років тому, наприклад, з’явився штам EU_13_A2, стійкий до феніламідних препаратів, і розповсюдився майже по всьому європейському континенту. А найновішим «сюрпризом» став дуже агресивний і стійкий штам EU_36_A2, який загрожує і картоплі, і томатам, і невпевнено контролюється препаратами аметоктрадину, мандипропаміду, циазофаміду і флуазинаму. Донедавна вважалося, що тільки найновіші препарати групи піперідиніл-тіазол-ізоксазолінів здатні надійно стримувати цей штам. Але іпровалікарб навіть без допомоги партнерських д.р не поступається активністю цим продуктам і набагато перевищує решту. А проти пероноспорозу цибулі Мелоді®Компакт працює на рівні такого визнаного еталону, як Фанданго®, і разом з ним здатен повністю закрити цю проблему на культурі.

Детальнішу інформацію про препарат Мелоді®Компакт можна знайти на сайті компанії. Поради щодо використання – у регіональних представників.

Контакти: ТОВ «Байєр», 04071, Київ, вул. Верхній Вал, 4-Б, тел. (044) 389-45-00, (044) 220-33-00, https://www.cropscience.bayer.ua/

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Технології та інновації» № 1 можна тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2023 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник», «Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *