Чому горіхи не плодоносять?

 Чому горіхи не плодоносять?

Що впливає на рівень урожайності горіха та чому горіхи не плодоносять? Про це розповів горіхівник-експерт, власник ФГ «Твій горіх» Іван ЮКАЛ під час виступу на Всеукраїнському Горіховому форумі (2-3 вересня, м. Ірпінь Київської обл.).

За словами Івана Юкала, головні причини, через які горіх не плодоносить, такі: несприятливі погодні умови; переважання в горіховому саду батьківської форми; низькі температури під час цвітіння дерева; недозрілі бруньки та хімічні опіки.

– Несприятливими умови вважаються тоді, коли на вулиці холодно та вогко або навпаки – занадто висока температура. Такі умови, зокрема, впливають на літ пилку горіха. Оскільки він гігроскопічний, то при підвищеній вологості стає важким і не може летіти на велику відстань. Окрім того, пилок стерильний, і якщо температура повітря підіймається вище від +26…+28 °С, він гине. Одна з основних помилок горіхівників полягає в тому, що при закладанні саду вони не до кінця вивчили цю культуру і не розуміють, як вона цвіте та плодоносить, – зазначив Іван Юкал.

Повну статтю про те, які існують типи цвітіння горіха, які особливості запилення кожного типу та яка схема їхньої посадки – читайте статтю в журналі «Садівництво і Виноградарство & Горішник. Технології та Інновації» №3, що зовсім скоро вийде друком. Іван Юкал поділиться своїм досвідом із читачами.

Читайте також:
Інжир: як вирощують плоди біблійного раю на півдні України
Як компанія «Агросвіт-СВ» успішно вирощує яблука та виготовляє соки прямого віджиму

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *