Як компанія «Агросвіт-СВ» успішно вирощує яблука та виготовляє соки прямого віджиму

 Як компанія «Агросвіт-СВ» успішно вирощує яблука та виготовляє соки прямого віджиму

Кожен садівник обирає свій вектор розвитку: один розвиває монокультурний сад, висаджуючи, наприклад, лише яблуні, груші чи сливи. А інший успішно вирощує на одному підприємстві і фруктові, і овочеві, і зернові культури. Такий шлях для себе обрало фермерське господарство «Агросвіт-СВ» з Полтавщини, яке на п’яти із тисячі гектарів успішно вирощує яблуневий сад і розвиває виробництво соків прямого віджиму. Детальніше про це журналу «Садівництво та Виноградарство. ТІ» розповів агроном і співвласник підприємства Денис ВЕДМІДЬ.

Фермерське господарство «Агросвіт-СВ», яке розташоване у місті Глобине Полтавської області, обробляє землі загальною площею близько 1000 гектарів, де в основному вирощують зернові та технічні культури: кукурудзу, сою, соняшник, ріпак, ячмінь і картоплю. Проте, аби урізноманітнити насадження, там вирішили ростити ще й яблуневий сад.

– Так склалося, що наш партнер на власних паях висадив яблуневий сад. Сам він садівник і самостійно займається виробництвом саджанців та вирощуванням яблук. Так би мовити, руки – його, а все інше – наше, – розповідає Денис Ведмідь.

Оскільки на етапі закладання саду важливу роль відіграє якісний і здоровий садивний матеріал, саджанці для саду «Агросвіт-СВ» вирощував садівник господарства, який сам купував живці та прищеплював їх.

–Таким чином ми можемо бути абсолютно впевненими в якості садивного матеріалу, який висаджуємо, – зазначає агроном підприємства.

Схему посадки в яблуневому саду обрали 3,5х1,5 метра – оптимальну для такого типу насаджень. Основу сортименту становлять сорти Джонаголд, Чемпіон і Голден делішес. Вирощують також Ренет Симиренка, Елізе та Муцу.

ЗАХИСТ І ЖИВЛЕННЯ САДУ

Якісний і здоровий садивний матеріал – це ще не запорука здорового саду, адже будь-які насадження потрібно захищати від захворювань і шкідників. І основну роль у цьому відіграють вдало підібрані препарати та правильно розроблена технологічна карта.

Читайте також:
ДРОНИ: МАЙБУТНЄ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

За словами агронома, основна проблема саду «Агросвіт-СВ», як, мабуть, і всіх садів – це парша. Також інколи дошкуляє борошниста роса, але не настільки серйозно. Для боротьби зі збудниками захворювань у фермерському господарстві користуються препаратами великого спектра.

– Так, цього року співпрацюємо з компанією «Біохім Агро», яка входить до складу EFT Group. Представник підприємства консультує нас і допомагає нам підібрати систему захисту та живлення саду, – розповідає Денис
Ведмідь. – Використовуємо також продукти компаній Syngenta, UPL, Аdama й Вayer. З власного досвіду знаємо, які препарати проти яких збудників найефективніші, тому працюємо точково. Наша система захисту та живлення саду не побудована на продуктах лише однієї компанії. Такого принципу можна дотримуватися при вирощуванні польових культур, а в садівництві й овочівництві, зокрема у випадку з картоплею, треба працювати локально, тобто окремими препаратами, які ефективні в конкретний період проти конкретного збудника.

На квітень-травень припадає дуже важливий етап розвитку саду та подальшого формування плодів. І саме в цей період насадження потрібно вберегти від збудників захворювань. Тому яблуневий сад господарства «Агросвіт-СВ» у фазі розрихлення суцвіття (відокремлення бутонів) обробили препаратом Сілліт®, який ефективний проти парші.

Читайте також:
Всі – на Горіховий форум 2-3 вересня! Інвестуйте в успішний бізнес, у своє майбутнє і майбутнє своїх дітей!

У саду підприємства завдяки своїй ефективності активно застосовується листове живлення.

– Цьогоріч будемо працювати з препаратами компанії Quantum – вітчизняного виробника. Сортимент їх продукції представлений комплексними та моноелементними добривами, біостимуляторами різного спектру дії, фітогормональними продуктами. Для садівництва особливо цікаві продукти на основі водоростей та амінокислот – Квантум СіАмін та АміноМакс, кальцієвмісні добрива з різними формами кальцію під відповідні фази розвитку – Квантум КАЛЬЦІЙ та добрива фітогормональної дії, наприклад, Квантум Гіббон – стимулятор набору маси плодів на основі гіберелінів та проріджувачі Квантум Модератор NAA або BA. Всю лінійку листового живлення ми придбали у цієї фірми та плануємо використовувати тільки її продукти, – зазначає агроном фермерського господарства.

Окрім того, в саду облаштована фертигаційна система, тобто добрива (фосфорні й азотні) вносять разом із поливом.

– Фертигацію ми робили самі та власноруч прокладали перфоровані трубки для поливу, також маємо спеціальну бочку, в якій робимо розчини добрив. У нас не настільки великий промисловий об’єкт і обсяги виробництва, щоб замовляти систему фертигації. Звісно, комплектуючі елементи купували якісні та дорогі, – розповідає Денис Ведмідь.

ТЕХНІКА В САДУ: НЕ ДОПОМОГА, А НЕОБХІДНІСТЬ

Будь-який сад потребує спеціальної техніки, адже робити все вручну, незалежно від площі насаджень, дуже складно й витратно. Так, у фермерському господарстві використовують трактор МТЗ, але в подальшому планують придбати трактор із вужчою колією, тому що сад розростається, а міжряддя стають меншими.

Читайте також:
Селекція волоського горіха на півночі України

– Використовуємо техніку переважно польського виробництва, – зазначає Денис Ведмідь. – Це, зокрема, косарка-мульчувач і обприскувач для пристовбурних зон від компанії Jar-Met. А от вентиляторний обприскувач ОПВ-2000 українського виробництва – від ФОП Бартощук. Словом, у нас є стандартний мінімально-оптимальний набір техніки, який може впоратися з усіма завданнями в саду. Як і у випадку з фертигацією, візки для збирання яблук, щоб встановлювати на них контейнери, на підприємстві виготовили власноруч.

– Із цим завданням ми впоралися самі. Знайшли відповідні креслення і з допомогою зварника, який працює в нас, виготовили візки для зручності збирання врожаю, – розповідає агроном підприємства.

СХОВИЩЕ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ ПРОДУКЦІЇ

У фермерському господарстві «Агросвіт-СВ» 2007 року побудували та ввели в експлуатацію холодильне сховище для зберігання вирощеної продукції. Там облаштовані 4 камери для фруктово-овочевої продукції: по 2 камери для зберігання яблук і картоплі.

– Маємо змогу зберігати 800 тонн продукції – по 400 тонн яблук і картоплі. Торік в одній із камер поставили холодильне вентиляційне обладнання компанії Мojo, цього року плануємо облаштувати ще одну камеру. Проте, що там будемо зберігати – яблука чи картоплю, поки що не вирішили, – зазначає Денис Ведмідь.

ПЕРЕРОБКА ЯБЛУК І СТВОРЕННЯ ПРОДУКТІВ З ДОДАНОЮ ВАРТІСТЮ

У процесі вирощування будьякої продукції завжди є частина врожаю, не придатна для реалізації у свіжому вигляді. Одні господарства її викидають, другі продають переробним підприємствам, а треті наважуються придбати необхідне обладнання та самостійно виготовляти товари з доданою вартістю. Так, сім років тому
у фермерському господарстві «Агросвіт-СВ» постало питання некондиційного яблука – що з ним робити?

– Нам було шкода просто викидати такі яблука, тому ми поставили невелику фермерську лінію для виготовлення соків прямого віджиму продуктивністю 100 літрів за годину. Але з часом цієї техніки нам стало мало, тож два роки тому придбали обладнання австрійської компанії Voran, зокрема прес, мийку, дробарку і пастеризатор, – уточнює фахівець.

Наразі обсяги переробки яблук і виготовлення соків прямого віджиму на підприємстві сягають 1000–1200 літрів за 8-годинний робочий день.

– Ми обрали саме Voran, оскільки компанія пропонує великий спектр обладнання. Так, є й інші виробники, але потужність їхніх ліній розпочинається від 1000 літрів за годину. Для наших обсягів цього забагато, тому й не було
сенсу витрачатися на таке дороге обладнання, – пригадує Денис Ведмідь. – Тому підібрали лінію Voran потужністю 300 літрів за годину, якої для нас достатньо. Окрім того що це обладнання було дешевше, воно ще й якісне.

Переробку некондиційних яблук фермерське господарство почало з виготовлення яблучного соку без додавання інших фруктів і овочів. А сьогодні вже в постійному асортименті має яблучно-гарбузовий, яблучно-морквяний, яблучно-імбирний і яблучно-лимонний
соки.

– У фруктово-овочевий сезон виготовляємо також мікс яблучного соку з вишнею, персиком, абрикосом і виноградом. Кожного року намагаємось розширити асортимент нашої продукції, створити новий смак соку – розповідає агроном підприємства. – Ми створили власну сторінку agro_sik у мережі Instagram, там всі охочі можуть ознайомитися з процесом виробництва, з актуальним асортиментом продукції і зробити замовлення наших соків прямого віджиму.

Для сушіння фруктів у компанії використовують машину компанії АР-Тех. Машина побудована таким чином, що плоди нагріваються рівномірно по всій поверхні. На всій ширині лотків сушильної машини створені однакові умови для продукту, що дає можливість отримати на виході якісну продукцію, не перегріту або недосушену. Під час сушіння автоматично відбувається процес стерилізації, знищення або пригнічення різних видів бактерій, що покращує якість продукту і виключає необхідність проведення додаткової стерилізації. Таким чином, у кінцевому результаті ми отримуємо якісну, а головне – конкурентоспроможну продукцію.

Читайте також:
Ще один крок до ринку землі

ЯК ЕКСПЕРИМЕНТ СТАВ ВДАЛИМ РІШЕННЯМ

Зазвичай для виготовлення яблучних соків і досягнення оптимального смаку використовується декілька сортів яблук.

– Виробляючи соки прямого віджиму, ми для себе визначили певну пропорцію червоних і зелених сортів. Робимо так званий мікс сортів, тому смак і консистенція напою можуть відрізнятися залежно від партії, – веде далі розповідь Денис Ведмідь.

А нещодавно до ФГ «Агросвіт-СВ» надійшла пропозиція виготовляти моносортний сік лише з Ренету Симиренка для людей, які хворіють на цукровий діабет.

– Нас попросили, а ми спробували. І в результаті вийшов дуже цікавий сік, – зазначає агроном господарства.

Окремої торгової марки для напоїв ФГ «Агросвіт-СВ» ще немає, лише зареєстровані потужності та створені технічні умови для виробництва соків прямого віджиму. Напої розливають у брендовану упаковку, на якій зображений логотип господарства.

Контакти компанії Voran:
Представництво в Україні
вул. Предславинська 30, оф. 17
03150, м. Київ
Тел.: +380 67446 99 73
Тел./факс: +380 44 528 92 71
voran.kiev@gmail.com
voran.com.ua

Більше матеріалів читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.


Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *