ФГ «Сад Переяслава» отримало грант на сад

 ФГ «Сад Переяслава» отримало грант на сад

Міністерство аграрної політики та продовольства України видало перші чотири накази про надання грантів для закладання садів і ягідників на загальну суму 16,8 мільйона гривень. Серед підприємств, які отримали гранти, – ФГ «Сад Переяслава», яке вирощує фундук і волоський горіх. Наскільки складно було отримати грант і на що витрачатимуть кошти, ексклюзивно проєкту «Садівництво і Виноградарство. Т.І.» розповів керівник підприємства Сергій Сиворко.

– Наше господарство досить молоде, працює з 2020 року, тому всі документи, починаючи від проєкту на свердловину і закінчуючи оформленням працівників, у нас правильні. Тому отримати цей грант нам було зовсім не складно. Для цього треба було просто зайти в «Дію», внести всі документи та надіслати заявку. В нас це вийшло з першого разу, адже заявка була виконана якісно, – розповідає Сергій Сиворко.

За словами керівника ФГ «Сад Переяслава», кошти гранту можна використати лише на ті пункти, які закладені кошторисі проєкту:

Так, ми хочемо придбати трактор і садивний матеріал та продовжити облаштувати краплинне зрошення. У нас є невеликий басейн об’ємом 120 м3, але нам треба більший – на 2500 м3, тому за отримані кошти плануємо облаштувати ще й його. Словом, будемо розвиватися. Важливо, що 30 % кошторису проєкту ми витрачаємо свої кошти, а 70 % – грантові.

Загалом проєкт господарства розрахований на 42 гектари, наразі ж висаджено лише 15 гектарів саду.

– 9 березня нам мала приїхати з Італії партія саджанців для розширення саду, але через війну нам не вдалося отримати садивний матеріал. Тому сад досаджуємо поетапно в міру надходження коштів, – каже Сергій Сиворко.

За останній місяць (липень) Ощадбанк опрацював заявки від 61 агропідприємства і в результаті передав на розгляд Мінагрополітики 40. У результаті міністерство видало 4 накази про надання грантів. Окрім ФГ «Сад Переяслава», гранти отримали ще й компанії «Бонелет», «Органік Захід-груп» і ФГ «Житні лани».

За словами міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського, гранти на побудову теплиць дозволяють агропідприємцям залучити до 7 мільйонів гривень, під закладання садів і ягідників– до 10 мільйонів гривень. А загалом на цю програму держава виділить 16 мільярдів гривень.

Оксана МАРЧУК

Читайтак також: Новий випуск журналу «Ягідник» уже скоро вийде друком!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *