«Уманський тепличний комбінат» модернізує освітлення теплиць
Імпорт овочів в грошовому вимірі збільшився на 41%

Україна за результатами 2022 року імпортувала 415,4 тис. т овочів різного виду, що на 2% менше аналогічного показника минулого року. Водночас імпорт овочів у грошовому вимірі виріс на 41% і становив $352,3 млн. Таке значне зростання грошового виміру в порівнянні з натуральним зумовлено як зміною структури постачань, так і світовим зростанням цін на овочі, вважають аналітики асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
– Війна, яку розпочала росія на території України, призвела до суттєвої зміни структури імпортних постачань. Якщо в 2021 році основу імпорту склала картопля (42% загального обсягу імпорту), помідори (24%) та огірки (6%), то в 2022 році це цибуля (25%), помідори (24%) та морква (13%). Значно зросли імпортні постачання моркви (в 10,7 разів – до 53,9 тис. т), цибулі (в 4,6 разів – до 105,5 тис. т), капусти (в 2,7 разів – до 51,6 тис. т). Водночас імпорт картоплі скоротився на 92% – до 13,9 тис. т, – констатують експерти.
Причиною зростання імпорту традиційних для України овочів, за даними УКАБ, є тимчасова окупація частини півдня України, а саме Херсонської та Запорізької областей, які спеціалізуються на вирощуванні овочів. Неможливість забезпечувати інші регіони України призвело до виникнення дефіциту, котрий не змогли перекрити фермери з решти областей України. Щоб забезпечити українських споживачів необхідними овочами, довелося збільшити саме імпортні постачання.
Читайте також: Гриб шиїтаке: як на Закарпатті вирощують «еліксир життя»
– Однак подібна ситуація тимчасова. Вже деокупована частина Херсонської області, очікуємо подальше просування наших військ. Окрім того, фермерські господарства з інших регіонів України зможуть збільшити обсяги виробництва цих овочів уже цього року, і Україна знову зможе забезпечувати себе так необхідними овочами, – прогнозують аналітики.
Читайте також: Чи очікує Україну овочевий бум?