Мультилідерні крони яблуні

 Мультилідерні крони яблуні

Перспективи застосування в інтенсивних насадженнях в Україні

Одні з перших згадок застосування мультилідерних дерев в садівництві з’явилися в середині минулого століття. В більшості випадків мультилідери застосовували як декоративні форми в ландшафтному садівництві. Розвиток багатопровідникових систем у садівництві зійшовся з інтенсифікацією виробництва на слаборослих (карликових та напівкарликових) підщепах.

Впровадження в технологію виробництва мультилідерів й популяризація в галузі стала вимушеною. З кожним роком виробники плодів та ягід відчувають труднощі з кваліфікованим персоналом для догляду за насадженнями. Через цю проблему європейські садівничі господарства почали впроваджувати механізоване обрізування насаджень, щоб зменшити залежність від сезонних кваліфікованих працівників.

На перших етапах впровадження механізованого обрізування сади були висаджені однопровідниковими деревами. Основним недоліком застосування однопровідникових дерев є тривалий період формування плодової стіни й велика кількість дерев на 1 гектар (3500–4000 шт.), що збільшує витрати на одиницю площі.

Першою інновацією й найбільш вивченою технологією є закладання насаджень деревами з двома провідниками – бі-бауми.

Застосування двопровідникових саджанців спрощує догляд за садом та прискорює формування плодової стіни. Комбінація слаборослих підщеп (М9, М26 та інші) та двох провідників істотно зменшує силу росту дерева. Відповідно, при впровадженні механізованого обрізування знижується відсоток жировиків та непродуктивної деревини. Ручне дообрізування крон практично не проводиться. Виключення – в роки після заморозків та за сильного ушкодження градом. Сума цих факторів дозволяє формувати вузьку, до 30–40 см, плодову стіну з кращим освітленням, продуванням і, відповідно, вищою кінцевою якістю плодів.

Максим Заріцький, консультативна група GAC Group

Контакти: GAC Group, тел.: +38 (097) 018-90-09, e-mail: g.a.concultgroup@gmail.com

Продовження статті читайте у журналі «Садівництво та Овочівництво. Т.І.» № 2 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Все буде Україна!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *