ПрАТ «Вінниччина»: актуальним буде експорт яблук у Європу

 ПрАТ «Вінниччина»: актуальним буде експорт яблук у Європу

Ситуація, яка склалася минулого року на яблучному ринку, яскраво продемонструвала, що наразі в Україні спостерігається перенасичення яблук. Тому для виробників вигідно або мати власну переробку та створювати продукти з доданою вартістю, або експортувати продукцію за кордон, тим паче Євросоюз наразі скасував ввізні мита для українських виробників. Саме тому ПрАТ «Вінниччина» вирішило орієнтуватися на цей ринок. Детальніше про плани на цей сезон ексклюзивно проєкту «Садівництво і Виноградарство. Т.І.» розповів керівник господарства Олександр Хом’як.

Наразі у компанії «Вінниччина» росте 60 гектарів молодого яблуневого інтенсивного саду на крапельному зрошенні, а також 110 гектарів старого саду.

– Враховуючи те, що старий сад не має перспективи і його нерентабельно обробляти, ми там зменшили кількість обробок. Увесь урожай з цього саду ми плануємо використовувати для виготовлення соку. Окрім того, цей сад ми частково корчуємо: так, цього року вже викорчували 70 гектарів і посіяли там соняшник. Вирішили провести сівозміну, щоб земля відпочила, а далі будемо бачити, що там вирощуватимемо, – розповідає Олександр Хом’як.

При цьому, за словами керівника ПрАТ «Вінниччина», активні роботи проводяться у молодому саду інтенсивного типу, який посаджений у 2014 році та розширювався у 2016, 2018 і 2020 роках.

– Я думаю, що цього року буде актуально все, що експортуватиметься у Європу. На внутрішньому ринку України в нас нульовий споживач, у нього просто немає грошей з’їсти такий обсяг яблук, який можуть дати українські виробники, – вважає Олександр Хом’як.

Минулого року підприємство реалізовувало яблука в основному на внутрішньому ринку, а також частково експортувало продукцію в Білорусь. Оскільки цей ринок для українських виробників закритий, цьогоріч ПрАТ «Вінниччина» планує налагодити експорт у Європу.

– Ми будемо виходити на європейський експорт, адже зараз по-іншому ніяк. Камера для зберігання продукції у нас є, але ще потрібно встановити сортувальну лінію, щоб яблука були тієї якості, яка потрібна на європейському ринку. Тому плануємо встановити необхідне обладнання і сподіваємося, що держава частково компенсує його придбання, – каже керівник підприємства.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Держпідтримка плодоовочевої галузі: чого очікувати у 2022 році?

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *