Що найбільше шкодило винограду цього сезону?

 Що найбільше шкодило винограду цього сезону?

У сезоні 2022 року найбільшої шкоди насадженням винограду України завдали гронова листокрутка та оїдіум. Про це повідомили науковці Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова» у довідці установи щодо стану виноградних насаджень на 1 вересня 2022 року.

– Фітосанітарна ситуація щодо хвороб і шкідників цього року загалом сприятлива для розвитку деяких видів. Серед найбільш шкідливих  об’єктів – друге покоління гронової листокрутки (перше та третє нечисельне, його літ розтягнений у часі через погодні умови) та оїдіум (вчасно проведені заходи захисту проти оїдіуму зменшили прояв гнилей винограду), – йдеться у повідомленні.

Науковці додають, що погодні умови, зокрема висока температура та низька вологість, були сприятливими і для розвитку хвороби всихання гребенів.

– Такі хвороби, як мілдью та інші види плямистостей, цього сезону мали депресивний характер розвитку, що пов’язано з відсутністю необхідної кількості опадів у період вегетації, – кажуть в Інституті Таїрова.

Читайте також: Презентуємо програму конференції «Садівництво, ягідництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *