Технології точного зрошування – запорука суттєвої економії і високої врожайності

 Технології точного зрошування – запорука суттєвої економії і високої врожайності

«Кожна краплина має значення» – саме цим гаслом розпочинають розповідь про свою компанію у ТОВ «Евкаліпт Р». Влучність цього правила підтверджує застосування технології точного зрошування, яку пропонує споживачам компанія. Адже сучасне високоточне обладнання для поливу дає змогу не лише економити водні ресурси, а й правильно організовувати графік поливу, забезпечуючи рослину потрібною кількістю вологи на потрібній глибині.

У секторі іригації ТОВ «Евкаліпт Р» працює ще з 2004 року, розповідає співвласник і технологічний директор компанії Владислав РАЗКЕВИЧ. За цей час налагодили роботу так, аби споживач отримав послуги, що називається, «від а до я»: починаючи від проєктування і завершуючи монтажними роботами та сервісною підтримкою. Про особливості та доцільність застосування технологій точного зрошування Владислав Разкевич розповів нашому виданню.

ЕКОНОМІЯ РЕСУРСІВ І ВИСОКА ВРОЖАЙНІСТЬ

Завдяки застосуванню сучасних технологій у вирощуванні різноманітних культур фермери можуть отримати дуже суттєві переваги і значно спростити низку ключових процесів. Саме такі можливості дають технології точного зрошування, які передбачають використання профільних зондів для вимірювання вологості ґрунтів різного типу.

Для того щоб отримати результат, передусім потрібно навчитися «розуміти» власну ділянку, ґрунт на ній, а також визначити, як саме на ній розвиватиметься рослина за умови використання різних систем і технологічних підходів до зрошування. Зазвичай садівники та фермери використовують у своїй роботі спеціальні таблиці, де зазначено, яку кількість води потрібно подати на гектар площі у певний період. Однак такий підхід не виправдовує себе в підсумку, оскільки здебільшого визначений у таблицях об’єм води є надлишковим. А надлишкове зрошення – це зайва трата води, енергоресурсу, добрив.

Натомість застосування профільного зонда з кількома датчиками для повного сканування профілю ґрунту дає змогу забезпечити профільне вимірювання вологості та температури ґрунту.

Обладнання у вигляді трубки з вмонтованими датчиками сканує ґрунт і визначає рівень вологості та температури кожні 10 см глибини. Застосування такого обладнання дозволяє визначити здатність ґрунту утримувати вологу і глибину розташування коріння рослини впродовж сезону, вирахувати точну кількість води для поливу, вчасно корегувати графіки поливу. Як наслідок, власник плантації суттєво економить ресурси, тобто воду для поливу, а також власний час, при цьому досягаючи найвищого запланованого рівня врожайності та високої якості плодів.

Читайте також:
Волоський горіх: перспектива є!

Застосування технологій точного поливу дає змогу підтримувати ідеальний рівень вологості ґрунту й контролювати глибину поливу. Підтримання ідеальної вологості ґрунту. Якщо для рослини створити умови без стресів, то можна отримати максимальний урожай. Якщо ж вологи недостатньо і рослина не може взяти її з ґрунту, вона перебуває у стресовому стані, що зрештою негативно впливає на врожайність.

Ще один важливий аспект – можливість забезпечити так звану зону контрольованого стресу для закладки плодової бруньки. На цей період важливо підсушити ґрунт, і технології точного поливу дають змогу чітко контролювати цей процес без шкоди для рослини.

Контроль глибини поливу. З його допомогою можна підтримувати оптимальну вологу в кореневій системі. Завдяки правильному розподілу воду вдається суттєво економити і при цьому забезпечувати всі потреби рослини. Особливо актуально це в умовах нестачі води, що часто дуже важливо для регіонів, у яких вирощують сади.

КОЖНА КРАПЛИНА – ПІД КОНТРОЛЕМ

Застосування обладнання та програмного забезпечення дає змогу визначити, коли саме потрібно поливати ділянку, скільки води треба витратити на гектар насаджень. При цьому всі розрахунки завдяки вимірюванням надходять у режимі реального часу. Таким чином, агроному достатньо лише навчитися правильно і швидко зчитувати інформацію, а також налаштовувати зрошення з урахуванням тривалості поливу та обсягів води.

Щоб максимально спростити роботу для агрономів, у компанії «Евкаліпт Р» створили технологію horti.pro, котра дає змогу контролювати процеси поливу зі смартфону, формуючи програми з урахуванням актуальних рекомендацій. Їх натомість отримують завдяки моніторингу рівня вологи на кожному шарі ґрунту. Відповідно, стає зрозуміло, де саме зафіксовано дефіцит вологи, скільки води потрібно подати, щоб вологість стала оптимальною для рослини. Тож фахівцеві залишається тільки скоригувати полив відповідно до отриманої інформації.

Це дуже зручно, оскільки агроному немає потреби тратити час на детальний аналіз та калькуляції. Зрештою, реалії такі, що далеко не в кожному господарстві є штатні агрономи, які можуть приділяти достатню кількість часу цьому питанню. Натомість програма дає змогу швидко реагувати і, відповідно, коригувати рівень вологи.

Читайте також:
Більше половини урожаю слив втратили цьогоріч фермери на Закарпатті

Система передбачає також забезпечення якісної фертигації, тобто внесення добрив разом з поливом. Бо у процесі вирощування майбутнього врожаю дуже важливо чітко розуміти, скільки саме добрив було внесено. Системи від «Евкаліпт Р» дають змогу забезпечити як автоматичне регулювання і контроль внесення добрив, так і ручне керування цим процесом. Останнє оптимально підходить для невеликих садів та дозволяє забезпечити максимально точне внесення добрив завдяки можливості виставляти необхідні показники в ручному режимі.

Технології від «Евкаліпт Р» застосовують у багатьох господарствах в різних куточках України і не тільки. Зокрема, фахівці компанії завершили встановлення обладнання у ФГ «МакоСад», ФГ «Гадз». І в цих господарствах вже встигли оцінити його зручність та ефективність, зокрема – можливість скоротити час на керування зрошенням.

Звісно, для того щоб засвоїти особливості роботи з цією технологією, вивчити програму, потрібен певний адаптаційний період. Тому протягом одного-двох місяців фахівці компанії проводять спеціальні навчання, забезпечують підтримку, супровід і постійно перебувають на зв’язку з представниками господарств-партнерів. Усі процеси поливу можна контролювати віддалено, вчасно надаючи партнерам потрібну інформацію. Консультанти компанії стежать за станом поливу, допомагаючи садівникам швидко оптимізувати зрошення й отримати найкращі результати. Тому фермери, які співпрацюють з компанією, ніколи не залишаються з проблемами сам на сам.

«Евкаліпт Р» співпрацює з провідними світовими виробниками обладнання для поливу. Також компанія розробила власну систему автоматичного керування поливом GIN (Growing Innovations), адаптовану для українських господарств. Система постійно вдосконалюється, щоб врахувати всі потреби сучасних українських фермерських господарств. Адже контроль кожної краплі води є запорукою ефективного поливу й отримання оптимального та якісного врожаю.

Контакти:
http://www.evkalipt.com.ua/
093 477 55 77 (Viber, WhatsApp, Telegram)

Більше матеріалів читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *