Точка зору: українські виробники закриють внутрішню потребу в картоплі

 Точка зору: українські виробники закриють внутрішню потребу в картоплі

Показник урожайності картоплі 2022 року буде на 10 % нижчим, ніж минулого року. Таку думку в коментарі Delo.ua висловив керівник кластера «Картопля» «Континентал Фармерз Груп» Орест Кравчук.

Як зазначається, минулий сезон для картоплі був щедрим. Тоді врожайність перевищила очікування фермерів. Наразі ще рано говорити про результати нинішнього врожаю, оскільки для цього потрібно обробити хоча б 30% засіяних площ.

– Порівнювати сезони не дуже коректно, але можна сказати, що показник урожайності 2022 зменшиться орієнтовно на 10 %. Основним фактором впливу є недостатнє вологозабезпечення, яке спостерігається цього року, – пояснив експерт.

Якщо до середини квітня були добрі показники збереження вологи, то посіви пізнішого періоду вже недоотримали необхідного обсягу.

Читайте також:  Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній благодійній конференції «Садівництво, ягідництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

Загалом експерти зазначають, що ринок картоплі в Україні стабільний. Попри війну, фермери можуть закрити внутрішню потребу. Варто враховувати, що з України виїхали мільйони людей, тож попит на картоплю зменшиться.

Аналітик «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ) Світлана Литвин вважає, що цього року необхідності імпортувати картоплю не буде, хіба що насіннєву. Адже з початком війни значно зросла вартість логістики товарів, що імпортуються, і курс гривні.

– Виробники не очікують високої ціни цього сезону. Продукції над ринком достатньо. Є певні зміни у традиційних джерелах надходження: цього сезону частина картоплі потраплятиме від приватного сектору, а не від виробників, які займаються вирощуванням у промислових масштабах. Це зумовлено і тим, що в регіонах, де відбувалися чи досі відбуваються воєнні дії, виробники не могли на повну потужність вести господарську діяльність, – наголошує Орест Кравчук.

Читайте також: Зустрічайте новий випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *