Цього сезону врожай яблука в Польщі оцінюється в 4,5 млн тонн

 Цього сезону врожай яблука в Польщі оцінюється в 4,5 млн тонн

Прогнози врожаю яблук у Європі нещодавно було знижено, що може позитивно вплинути на ринок яблука в Польщі. Завдяки чудовим погодним умовам там цього сезону яблук буде вдвічі більше, ніж в Італії та Франції, пише FreshPlaza .

За словами Яна Новаковського з компанії Genesis Fresh, цього року в польських садах буде багато яблук хорошої якості:

– Цього сезону ми матимемо хороший обсяг яблук, до 10% більше порівняно з минулим роком, і фрукти гарної якості. Навесні не було заморозків, літо було теплим, град траплявся нечасто, тому ми зберемо добрий урожай. Загальний обсяг яблук у Польщі оцінюється в 4,5 мільйона тонн, що вдвічі більше, ніж у Франції чи Італії. Цього сезону ми також спостерігаємо великі обсяги сортів Гала, Голеден і Ред Делішес.

Оскільки виробництво в Європі, як очікується, буде трохи нижчим, ніж прогнозувалося спочатку, польські експортери можуть мати гарну можливість постачати свої яблука на європейські ринки.

– Усі європейські країни продовжуватимуть купувати яблука з довколишніх регіонів. Польські яблука будуть важливими для накопичення обсягу, необхідного для задоволення попиту в більшості країн Європи. Цього сезону ми також експортуватимемо яблука до Африки та Азії. Європейські ринки, як і раніше, є нашими основними експортними напрямками, за ними йдуть нові зарубіжні країни, такі як Єгипет, Індія, В’єтнам чи Бангладеш, – пояснює Ян Новаковський.

Незважаючи на те, що на європейських ринках все дорожчає, Новаковський упевнений, що в будинках європейських споживачів завжди знайдеться місце для яблук на столі:

– Інфляція торкається всіх країн світу, навіть такої країни, як Швейцарія. Це призводить до слабкішого бюджету середніх домогосподарств, але яблука є основним фруктом, який потрібно вживати, особливо для підтримки здоров’я через пандемію Covid. Я майже впевнений, що усі яблука потраплять на столи споживачів.

Читайте також: Більшість фермерів не будуть зберігати овочі та фрукти

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *