У Польщі очікують великий урожай яблук

 У Польщі очікують великий урожай яблук

Урожай яблук у Польщі обіцяє бути хорошим, причому з набагато більшими обсягами, ніж минулоріч, навіть незважаючи на те, що деякі фермери відмовилися від вирощування цієї культури через невдалий минулорічний сезон. Про це повідомляє Freshplaza.

– Погода була чудовою для яблук, це призвело до збільшення обсягів. У моїх садах зазвичай збираємо 800 тонн яблук, а цього року розраховую на 1600 тонн, – розповідає власник компанії Sarafruit Мохамед Мараван.

Він додає, що очікується дуже високе виробництво яблук, хоча є фермери, які припинили вирощувати цю культуру, тому неясно, яким буде загальний обсяг виробництва в Польщі.

– Минулий сезон був не дуже прибутковим для фермерів, оскільки витрати на виробництво були дуже високими, а ціни – дуже низькими. В результаті деякі фермери вирішили не збирати всі свої яблука і просто залишили їх на деревах. Інші змогли отримати прибуток завдяки експорту та продовжили інвестувати у свої сади у майбутньому сезоні. Чи буде вища врожайність позитивною для фермерів, залежатиме від ціни. Наприклад, я займаюся лише експортом, тому не продаю яблука на внутрішньому ринку, де ціни нижчі. І якщо буде небувалий урожай, це також може призвести до зниження цін на експорт, тож подивимося, як це збалансується, –розповідає Мохамед Мараван.

Деякі польські виробники фруктів та овочів побоювалися нестачі робочої сили цього року через війну в Україні. Мараван вважає, що ціна робочої сили зростатиме, але має бути достатньо людей, які бажають працювати.

– Незважаючи на війну в Україні, я відчуваю, що ми ще матимемо достатньо робочої сили для збору врожаю цього сезону. Звичайно, це означатиме збільшення витрат, оскільки нам доведеться платити працівникам трохи більше, але знайти працівників не буде проблемою, – упевнений він.

Оскільки основним ринком збуту Sarafruit є Єгипет, для успішного сезону необхідно вирішити проблеми, пов’язані з тим, що Центральний банк не проводить операції з імпорту. Це стосується не тільки яблук, а й усього імпорту до Єгипту. Тому для польських експортерів вирішення цього питання є вкрай необхідним.

Читайте також: Мультилідерні крони яблуні: перспективи застосування в інтенсивних насадженнях України

Презентуємо новий випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *