У шість разів менше винограду зберуть фермери на Одещині

 У шість разів менше винограду зберуть фермери на Одещині

Цьогоріч фермери з Одеської області зберуть у шість разів менше винограду, ніж минулого року. Про це повідомляє 5 канал.

На поганий урожай скаржаться місцеві фермери. Валентин Джабурія вирощує виноград уже 17 років. Цього року – найгірший урожай за останні кілька років.

Два роки засухи призвели до того, що не відбулася ембріональна закладка бруньок на рівні 30%. Також була затяжна весна, тривалі дощі. От тому цьогоріч із 3 га зібрали близько 5 тонн винограду, коли мали зібрати близько 30 тонн, – розповів Валентин Джабурія.

Виноградники в родини Манзулів розташовані на півдні Одещини. Із винограду виготовляють червоне вино. Родина каже, що цього року вдасться виготовити вдвічі менше напою, ніж зазвичай. Крім несприятливих погодних умов, виноградникам дошкуляли цьогоріч і хвороби.

Загалом на Одещині зосереджено 60% українського виробництва винограду. В обласному департаменті аграрної політики з висновками щодо провального врожайного сезону винограду не поспішають. Кажуть, треба дочекатися остаточного збору.

Читайте також:
Фермери продають виноград за безцінь
Фермер на Вінниччині вирощує більше 300 сортів винограду

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *