У тісній співпраці вузу і технічних компаній вбачають успіх майбутніх садівників НУБіП та компанія EFT GROUP

 У тісній співпраці вузу і технічних компаній вбачають успіх майбутніх садівників НУБіП та компанія EFT GROUP

Василь Бондаровський, директор компанії «Біохім Агро»

Відомо, що навчити конкурентоспроможного фахівця будь-якій прикладній дисципліні можна лише за умови тандему грамотних викладачів і сучасної матеріальної бази. Це стосується і садівництва – справи, доволі тривалої за часом отримання результату. Щоб опанувати її, потрібна постійна практика, причому з використанням новітніх технологій. Саме тому компанія EFT GROUP вирішила допомогти одному з провідних аграрних вишів України, надавши для встановлення у його садах матеріали та технологію для облаштування протиградової сітки, а також саджанці. Про можливості успішного освоєння саме сучасного технологічного садівництва – рентабельного і адаптованого до вимог галузевого ринку – читайте далі.

Говорячи про майбутніх агрономів і садівників, які незабаром прийдуть працювати у господарства України, кожен керівник мимохіть ставить перед собою запитання: а чи справді вони готові до всіх викликів, які готують їм реалії? Таке питання не раз виникало й у представників компанії EFT GROUP.

Тому вирішили надати кафедрі садівництва ім. В. Симиренка Національного університету біоресурсів і природокористування свою продукцію, з допомогою якої студенти зможуть опанувати всі тонкощі ведення садівництва, зокрема й інтенсивного.

Ми стараємося поновлювати об’єкти, щоб вони відповідали сучасним вимогам. Хочемо бути на рівні передових господарств, – зазначає Борис МАЗУР, завідувач кафедри садівництва, доцент, кандидат сільськогосподарських наук. – Один із таких об’єктів – 30 соток молодого саду на високій шпалері, створеного завдяки нашій співпраці з компанією EFT GROUP. Вона надала нам для закладки цього саду всі матеріали безкоштовно у вигляді благодійного внеску.

До речі, встановлювали шпалери й натягали сітку для захисту насаджень від граду, вітру, сонця і дощу студенти самі. Вони виконували всі роботи під керівництвом консультантів компанії. Для такого інтенсивного саду, посадженого і сформованого у шпалеру, потрібні й спеціальні сорти, придатні для інтенсивного садівництва

Частину саджанців ми взяли на Подільській дослідній станції. Два сорти нам надала компанія EFT GROUP. Усі вони ліцензовані,
– каже Борис Мазур.

На його погляд, потрібно працювати лише в офіційній площині, вибирати лише ліцензовані сорти. І вчити цьому молодь. Від цього в майбутньому залежить і репутація господарства, і прибуток. Більше того, в країні діє державна підтримка програми з розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства, і за умови офіційної праці можна розраховувати на компенсацію витрат на придбання садивного матеріалу.

ПЛАНУВАТИ – ЗНАЧИТЬ РОЗВИВАТИСЯ!

Завдяки домовленості з компанією EFT GROUP на кафедрі мають плани на нову лінію крапельного поливу. На противагу саморобному крапельному зрошенню це буде сучасна система іригаційного поливу з автоматизацією процесу.

Така благодійна допомога дуже важлива, – наголошує Борис Мазур. – І дуже приємно, що кафедра має таких успішних випускників, як Василь Бондаровський. Саме завдяки їм діє новітній навчальний об’єкт. Студенти можуть використовувати сучасні технології, брати безпосередню участь у встановленні обладнання. Така практика потрібна для успішного садівництва, адже дає можливість бути на передових позиціях галузі. – Завдяки навчанню у цьомувиші ми успішно займаємось садівництвом в Україні вже більш як 10 років. Створюємо та консультуємо проєкти «під ключ». З радістю підтримали ініціативу Бориса Мазура і реалізували маленький демопроєкт, адже сучасні знання це – важливо, – каже випускник вишу, директор компанії «Біохім Агро» Василь БОНДАРОВСЬКИЙ.

Кафедра садівництва імені професора В. Л. Симиренка створена в НУБіП України 1995 року, але має найдавніші витоки – з кафедри плодоовочівництва, заснованої аж 1922 року. У 2012-му їй присвоєно ім’я професора Володимира Симиренка. Кафедра
садівництва щороку дає путівку в життя 20–25 бакалаврам та 10–15 магістрам зі спеціальності «Садівництво і виноградарство».

Ми бачимо велику користь від нашого внеску в розвиток матеріально-технічної бази кафедри, – каже директор компанії ТОВ ЄФТ ПЛЮС (група компаній EFT GROUP) Вадим КУЗЬМІНСЬКИЙ. – Надзвичайно важливо, освоюючи теоретичний матеріал, відразу бачити його застосування на практиці. Практика мусить бути невід’ємною частиною навчального процесу, і ми радіємо, що змогли допомогти і навчальному закладу, і студентам, надавши їм матеріали й навчивши технології встановлення опор, захисту і зрошення. Студенти мусять розумітися на сучасних технологіях. Адже вони – майбутнє українських садівничих господарств.

Кафедра має навчальну лабораторію «Плодоовочевий сад», яка розташована недалеко від університету на території Голосієва. На її базі є всі об’єкти, які потрібні для практичного навчання студентів за спеціальністю «Садівництво та виноградарство». Це
насадження яблуні, груші, ягідних, кісточкових культур, зокрема винограду. Є розсадник, де вирощують садивний матеріал. Насадження деяких культур займають площу до пів гектара, інші – по 10 соток. Усього біля університету 5 га садів. Також у радіусі 50–60 км у нас є 3 господарства, в яких понад 6000 га орних земель. Під різними насадженнями – біля 60 га. Також є виноградник, створений ще в 1998 році, де вирощують майже 50 сортів винограду. Практично всі сади, ділянки й плантації створені руками студентів.

Контакти:
ТОВ “ЄФТ ПЛЮС”
+38 044 333 33 45
+38 067 505 51 21
+38 067 447 20 20
eft.ukraine@gmail.com
www.eftgroup.ua

Більше матеріалів читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *