Україна та Грузія обмінялися досвідом горіхівництва

 Україна та Грузія обмінялися досвідом горіхівництва

assorted nuts

19 листопада у грузинському Тбілісі відбулася конференція «Горіхи України: обмін досвідом із Грузією». Захід організований як підтримка українського горіхового ринку у складний воєнний час, а головне його завданням – обмін досвідом між горіхівниками Грузії та України.

Під час заходу розглядалися глобальні тенденції на світовому ринку горіхів, горіховий сектор України та Грузії та досвід, який може бути корисним для горіхового сектору обох країн.

Світова торгівля горіхами у 2021 році досягла 32 мільярдів доларів, зазначив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. Водночас він наголосив, що саме горіхівництво – це найбагатша категорія садівництва, яка в міжнародній торгівлі має найбільший фінансовий обіг з поміж усіх продуктів плодової групи.

– Україна – це один зі світових лідерів з експорту волоського горіха, натомість Грузія є одним із найбільших світових споживачів цього горіха на одного жителя, саме тому останніми роками тут зростає виробництво волоського горіха. Крім цього, впродовж останніх років в Україні стрімко розвивається фундук, який став лідером з-поміж усіх багаторічних культур, які висаджуються у нових садах. Натомість Грузія входить до найбільших світових експортерів фундука, – каже Андрій Ярмак.

Читайте також: Змінено умови отримання грантів на будівництво теплиць

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *