Україна відновила експорт яблук до Малайзії та Близького Сходу

 Україна відновила експорт яблук до Малайзії та Близького Сходу

Українські садівники змогли відновити експорт свіжих яблук до країн Південно-Східної Азії та Близького Сходу, попри заблоковані російськими окупантами українські морські порти.

– Країни Близького Сходу стали головним напрямком експорту свіжих яблук у сезоні 2022/23 після початку збирання осінніх сортів. Зокрема, Об’єднані Арабські Емірати знову стали основним покупцем, купивши за перші три місяці сезону майже 3 тис. тонн українського свіжого яблука. Серед головних імпортерів яблука з України були Саудівська Аравія, Катар, Ірак, Кувейт та Оман. Особливо показовим для мене є відновлення експорту до Малайзії, де українське яблуко здобуло гарну репутацію. Адже ця країна дуже далеко від України, а логістика істотно подовжилася і подорожчала. Проте українські садівники довели, що вони продовжують знаходити рішення навіть у таких складних умовах та зберігати присутність на стратегічно важливих для України ринках збуту, – зазначив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) для проєкту EastFruit.

Протягом кількох місяців з початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ на територію України, садівники та трейдери України змогли знайти нові логістичні маршрути та відновити постачання до найбільш віддалених країн. Звичайно, доходи виробників України знизяться через зростання витрат на логістику, проте вони дозволять покривати витрати на виробництво для ефективних садівників, закладаючи фундамент для активної експансії на зовнішні ринки після перемоги над російським агресором.

За даними аналітиків, за перший квартал сезону 2022/23 (серпень-вересень) порівняно з тим же періодом минулого сезону Україна наростила експорт яблук в ОАЕ на 2% і в Катар – на 11%. Також різко більш ніж утричі зріс обсяг експорту свіжого українського яблука до Узбекистану. Водночас експорт до країн ЄС досить різко знизився. Серед країн ЄС, які продовжували у першому кварталі імпортувати значні обсяги яблука з України, можна відзначити лише Румунію та Швецію.

– Якщо ж оцінювати календарний рік, то за перші 10 місяців 2022 року Україна експортувала, попри розв’язану росією війну, у 2,4 раза яблука більше, ніж за той же період 2021 року, – зазначили аналітики.

Читайте також: 20% українських горіхових садів будуть органічними

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *