У Британії фермери відмовляються закладати нові яблуневі сади
«Уманська фруктова компанія»: преміумчерешня європейського зразка

Фруктово-ягідний сезон в Україні не так давно розпочався, але він вже ознаменувався низкою очевидних проблем, які виникли внаслідок війни в Україні. Зокрема, одна з основних проблем аграрного сектору полягає в тому, що через бойові дії, руйнацію садів і тимчасову окупацію деяких регіонів цього року на ринку будуть або частково, або повністю відсутні деякі продукти. Одна з таких культур – черешня, яку вирощували в Запорізькій області. Тож, аби частково перекрити дефіцит цього продукту, низка підприємств цього року розширили черешневі сади. Серед них – «Уманська фруктова компанія», яка на 20 гектарах вирощує різноманітні сорти черешні, основні з яких – Регіна, Кордія і Тамара. Яка ситуація цьогоріч сформувалася на ринку, чи є дефіцит черешні та яка ціна на неї, ексклюзивно журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.» розповіла керівниця проєкту «Уманська фруктова компанія» Оксана ГОРДІЙ.
ЧЕРЕШНЯ 2022: ЯКА ЦЬОГО РОКУ СИТУАЦІЯ?
– Ситуація, яка цього року сформувалася на ринку черешні, для нас складна. Адже всі казали, що мелітопольської черешні не буде, що на ринку з’явиться дефіцит тощо. Так і є, але весною не було приморозків, тому черешня вродила у всіх. І на присадибних ділянках також. Але варто розуміти, що це не товарна черешня, проте її багато, і вона збиває нам ціну, – зазначила Оксана Гордій. – Загалом станом на початок липня у нас сезон черешні тільки починається, бо ми вирощуємо середні, середньопізні та пізні сорти. І з чотирьох основних сортів урожай ми збираємо тільки з першого.
За словами керівниці проєкту «Уманська фруктова компанія», як свідчить практика, плодоносити основні сорти, на які розраховує підприємство, починають тоді, коли черешні в Україні вже практично немає:
– Тоді на ринку ми залишаємося практично самі та можемо дещо регулювати ціну. Йдеться, зокрема, про сорти Кордія та Регіна. Що стосується ціни, то, вважаю, вона високою не буде, але при цьому нам вдасться перекрити собівартість черешні. Загалом, за попередніми розрахунками, цьогоріч ми плануємо зібрати приблизно 130-140 тонн урожаю, тоді як 2021 року зібрали 103 тонни. Цього року буде ще не повний урожай, тому в нас є ресурс на майбутній рік.

«Уманська фруктова компанія» перші партії черешні реалізувала в локальних магазинах «Сільпо» та «Велмарт», а також через дрібних оптовиків і в роздріб. У планах (в міру достигання врожаю) – інші мережі, зокрема всеукраїнські «Сільпо» та Metro Cash&Carry.
Що цікаво, сорти Кордія та Регіна в умовах Черкащини – пізні, але на території західної України вони достигають на 10–14 днів раніше
Продовження статті читайте в журналі «Садівництво та Овочівництво. Т.І.» № 2 тут.
Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»).
Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Все буде Україна!