В Україні найменший за 8 років урожай цибулі

 В Україні найменший за 8 років урожай цибулі

Українські аграрії за підсумками 2022-23 маркетингового року отримають 732 тисяч тонн цибулі. Цей показник – на 29 % менший, ніж минулоріч. Водночас цей найнижчий рівень виробництва цибулі в Україні з 2015 року. Про це йдеться у звіті Нідерландської цибулевої асоціації.

За даними експертів, через вторгнення росії посівні площі в Україні під цією культурою скоротилися на 15 % – до 46 тисяч тонн.

Крім того, в асоціації виробництво цього овоча в ЄС і Великій Британії оцінюють у 6,3 мільйона тонн, що є найнижчим показником за останні 4 роки. В європейських країнах площі під цибулею скоротилися на 9 % – до 105 тисяч гектарів.

Водночас в асоціації зазначають, що попередній бум вирощування цієї культури у Нідерландах дещо знизився. Нідерландські фермери частково переключилися на вирощування картоплі та зернових культур, а посушливі весна та літо ще більше зменшили показники врожайності цибулі. За останнє десятиліття врожайність нідерландської цибулі становила в середньому 57 т/га. Але цього року отримали лише 44,2 т/га.

Читайте також: Ягідництво, садівництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *