В Україні – рекордно низькі ціни на яблука

 В Україні – рекордно низькі ціни на яблука

В Україні – рекордно низькі ціни на яблука. Українські супермаркети закуповують у фермерів яблука за ціною 6-8 грн/кг. Про це повідомлено на офіційній сторінці Асоціації «Укрсадпром» у Facebook.

За повідомленням Асоціації «Укрсадром», нині проводяться аукціони з продажу яблук до мереж супермаркетів, де постачальники змагаються в цінах, щоб укласти договори. За результатами одного з таких аукціонів, мережа супермаркетів «АТБ» нині закуповує товарні яблука за такими цінами: сорт Гала – 6,30 грн/кг, Чемпіон – 5,82 грн/кг, Голден – 8,15 грн/кг.

Це ж як потрібно не поважати свою працю, щоб віддавати своє якісне яблуко практично за ціною 3 грн/кг? Адже ціна на аукціонах зазвичай включає тару, витрати на логістику, сортування та ПДВ. Минулого тижня мережа «АТБ» визначила стартову ціну 12 грн/кг, але, мабуть, знайшлися постачальники, що готові віддавати якісну продукцію за безцінь, і ціна знизилась спочатку до 8,5 грн/кг, а тоді до 5,8 грн/кг, – висловив занепокоєння голова Асоціації «Укрсадпром» Олександр МАТВІЄЦЬ.

Із приводу цього члени корпорації «Вінницясадвинпром» та Асоціації «Укрсадпром» провели онлайн-зібрання, щоб обговорити причини та разом спробувати запобігти такій ситуації у майбутньому, адже такі ціни роблять вирощування українського яблука критично збитковою справою. У результаті садівники вирішили відправити лист із запитом винести це питання на розгляд робочої групи з питань розвитку садівництва Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Читайте також:
Українські компанії взяли участь у провідній садівничій виставці світу Fruit Attraction
На Одещині зацвіли яблуні й гранати

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *