Від фруктової пастили – до супів для ЗСУ

 Від фруктової пастили – до супів для ЗСУ

Ганна Дондик та Наталія Єфименко із Запоріжжя впродовж трьох років виготовляють 42 види пастили та фріпси з фруктів, а також хлібці та чіпси з овочів. Але через початок жіночий бізнес змушений був змінити свій основний продукт. Так, пастилу та фріпси замінили сухі супи для ЗСУ, повідомляє проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України».

– Замовлення пастили впали до нуля, потрібен був новий продукт, тож ми взялися експериментувати, – каже співзасновниця ТМ Arty.ua Ганна Дондик. – Ми побачили, що у військових на передовій немає можливості готувати, але їм потрібна була гаряча їжа, яку можна швидко зробити у польових умовах. Так вирішили готувати сухі супи та борщ.

Обладнання для цього підходило: раніше на ньому сушили фрукти, зараз – овочі. Щодня у своєму цеху вони експериментували з новими смаками. Так за певний час створили власні рецепти дев’яти супів: з рисом, грибами, сочевицею, шпинатом, гречаний, із м’ясом, а також борщу. Їх не треба варити: просто залити гарячою водою, але є і такі, які треба готувати 15 хвилин.

Читайте також: Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній благодійній конференції «Садівництво, ягідництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

– Відварені овочі ми змішуємо та висушуємо (сублімуємо), потім подрібнюємо їх, так виходить овочевий порошок, який треба лише залити окропом. Тобто під потреби часу ТМ Arty.ua створено нову лінійку продуктів. З нашого асортименту ми створили повноцінний сухий пайок для ЗСУ «Переможний». У ньому є суп, сухарики, хлібці (зернові флакси), пастила та чай або кава, він користується попитом, маємо замовлення на такі пайки. Якщо є бажання долучитися до справи, можна зробити «підвішений» сухпайок – коли будь-яка людина платить гроші за нього і не забирає, а ми відправляємо цей пайок на передову, кому вона скаже або попросять волонтери, – зазначає Ганна Дондик.

Виробники зізнаються, що з сировиною ситуація складна. Фрукти та овочі, які раніше привозили з Херсонщини, цьогоріч недоступні через окупований регіон. Вирощені у Запорізькій області овочі подорожчали і їх не вистачає. Але навіть у такі складні часи підприємниці знаходять нові можливості.

Читайте також: Зустрічайте новий випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *