Вінницькі науковці створили кукурудзу зі смаком яблука та кавуна

 Вінницькі науковці створили кукурудзу зі смаком яблука та кавуна

Компанія з виробництва насіння «МНАГОР» уже майже 20 років створює унікальні сорти цукрової кукурудзи. Нещодавно науковці вивели сорти кукурудзи зі смаком херсонського кавуна та подільського яблука. Презентувати їх компанія готувалася ще рік тому, але війна внесла свої корективи.

– М’якоть у кавуна на 93% складається з води та на 4-6% – з цукрів: глюкози, фруктози і сахарози. У цукрової кукурудзи зерна в молочній стиглості мають близько 74-76% води. Крім того, зерна мнагорівських глясе-сортів кукурудзи містять багато цукру легкорозчинного у воді – до 22-23%. Цінні компоненти солодких кукурудзяних зерен включають також такі мікроелементи як селен, хром, цинк, мідь, нікель і залізо, – розповів проєкту SEEDS  директор компанії «МНАГОР» Михайло Нагорняк. – Багато людей, спробувавши наші нові сорти кажуть, що смакує яблуком. Але рецептори та смаки в кожного індивідуальні, тому кожен знайде в ній свій, особливий смак.

За його словами, завдяки поєднанню різних типів цукрів на смак кукурудза глясе-типу буде багатша не лише за кавуни але й за багато інших овочів та фруктів. Тому цей сорт кукурудзи, як і кавун, можна їсти сирим, тобто без термічної обробки.

Сорти глясе-типу Фіона, Джамала та Айова,  – це спроба компанії створити нові унікальні сорти, із різними поєднаннями смаків.

– Коли ми створювали нашу компанію, то декларували свою відкритість до співпраці. Ми обмінювалися сортами та лініями для сортовипробувань з усіма відомими українськими та європейськими селекційними центрами. В 2018 році ми посіяли понад 300 різноманітних сортів та ліній і вперше показали наші новинки на всеукраїнському семінарі, зокрема і сорти нового глясе-типу. На наші дослідницькі поля ми запросили науковців з усієї України. Ми ходили, дегустували, обирали найкращі сорти. Найбільше сподобався зразок №5. Дехто навіть запропонував назвати його Шанель №5, тому що цей сорт постійно розкривається новими смаками. В результаті ми взяли за основу зразок №5 і створили з нього одразу три сорти: Фіона, Джамала та Айова, – розповів Михайло Нагорняк.

Читайте також: ПАЕК збільшує овочеві насадження з 64 до 350 гектарів

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *