«Уманський тепличний комбінат» модернізує освітлення теплиць
Вишня має перспективи як на свіжому ринку, так і в переробці

Таку думку в ексклюзивному коментарю проєкту «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» висловив Максим КОЛОСОВ – засновник компанії FRESH BERRY з Миколаївщини, яка на 24 гектарах вирощує вишню. Фермер переконаний: вишня – це найменш ризикована культура в садівництві, окрім того, її без проблем можна на свіжому ринку, а також використовувати для переробки.
– Якщо обирати серед кісточкових культур, то вишня, мабуть, – найменш ризикована. Якщо черешня підходить тільки для свіжого ринку, причому необхідна якість екстракласу, то вишню можна використовувати і для виготовлення концентрату, і заморожувати, і продавати на свіжому ринку, тобто є більший спектр розвитку, – переконаний Максим Колосов.
На думку Максима Колосова, вишню іноді можна в замороженому вигляді продати дорожче, ніж на свіжому ринку в сезон.
За його словами, минулого року компанія FRESH BERRY частину врожаю вишні реалізувала на свіжому ринку, а іншу частину заморозила та продавала впродовж року:
– Цього року, думаю, теж будемо працювати за такою схемою. Ми вирощуємо різні сорти. Так, основний сорт у нас Лотовка, який росте на площі 15 гектарів. Він більше підходить для промислової переробки, але ми продаємо його і на свіжий ринок. На інших 9 гектарах у нас росте 8 сортів, серед яких – Кантор Янош, Дебрецені Ботермо, Ерді Бетермо, Метеор Кораї тощо. Ми вирішили експериментально посадити ці сорти, щоб потім, можливо, вибрати якийсь з них для промислового вирощування, адже у нас ще є 30 гектарів вільної земельної ділянки, де ми в подальшому плануємо вирощувати вишню.
Якщо порівнювати вишню та черешню, то, на думку Максима Колосова, якщо черешня має тріщини, то вона вже не придатна для реалізації, натомість вишню можна без проблем переробити:
– Зараз усі активно садять черешню. Площі з яблуневими садами зменшуються, а з черешневими – збільшуються. Але я не впевнений, чи матимуть змогу українські виробники вийти експорт з якісною черешнею, адже не всі зможуть виростити плоди відповідної якості та сформувати при цьому товарну партію. Тому я не дуже вірю в успіху черешневого бізнесу в Україні, – зазначив засновник компанії FRESH BERRY.
Тож які перспективи має бізнес з вирощування кісточкових культур? Які варіанти доробки та переробки і на що виробникам треба звернути особливу увагу, читайте в наступному випуску журналу «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації», робота над яким уже триває.
Читайте також: Чому «Уманська фруктова компанія» відмовляється від експорту черешні?