«Уманський тепличний комбінат» модернізує освітлення теплиць
Вирощувати вишню без переробки немає сенсу

У цьому переконаний рівненський підприємець Вадим Бортник, представник компанії «Сади Полісся», у якому вишню вирощують на 10 гектарах. За його словами, в Україні деякі фермери корчують вишневі сади, бо не мають переробки. Таку думку фермер висловив в ексклюзивному коментарю проєкту «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації».
– А вирощувати без переробки та продавати вишню за копійки немає сенсу. Якщо фермер має холодильне та заморожувальне обладнання та кісточковибивну машину, то можна створювати бізнес з вирощування вишні. А якщо немає закритого циклу, то цього робити не варто. Адже після того, як вишню зірвали, її треба охолодити протягом години, інакше вона не підходитиме лише для виробництва соку, – переконаний Вадим Бортник.
Наразі площа вишневого саду ФГ «Сади Полісся» становить 10 гектарів: 5 гектарів саду висадили 2021 року та ще 5 – у 2022-му.
– Цього року ми плануємо зібрати перший, хоч і невеликий урожай. Будемо охолоджувати вишню та продамо на свіжому ринку. Але в перспективу плануємо власну переробку. Точно будемо встановлювати обладнання охолодження та кісточко вибивну машину. Інші варіанти устаткування для переробки ще вивчаємо, адже бо маємо час, – каже Вадим Бортник.
За його словами, козир ФГ «Сади Полісся» полягає в тому, що вирощують там районовану вишню української селекції:
– Тому ми практично не мали проблем з весняними заморозками та зимовими морозами. Однак у нас росте кілька рядків вишні сорту Келлеріс, зимівля якого мені не сподобалася.
Тож які перспективи має бізнес з вирощування кісточкових культур? Які варіанти доробки та переробки і на що виробникам треба звернути особливу увагу, читайте в новому випуску журналу «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації», який уже вийшов друком.
Читайте також: Метеорологи кажуть, що врожаю абрикоса може не бути