«Ягідний рай» буде вирощувати овочі і в сезоні-2023

 «Ягідний рай» буде вирощувати овочі і в сезоні-2023

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Ягідний рай» з села Залісці Хмельницької області, який нещодавно розпочав переробку ягід і фруктів, виготовляючи пастилу та іншу сушену продукцію, планує продовжувати вирощувати овочі й цього сезону. Детальніше про це ексклюзивно проєкту «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» розповів член кооперативу «Ягідний рай» Микола Островський під час VI Міжнародної благодійної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати», яку організувала медіагрупа «Технології та Інновації» 16-17 лютого в Рівному.

– Коли розпочалася війна, ми в кооперативі вирішили, що будемо садити нові площі, обробляти їх і вирощувати більше овочів не лише для себе. Зокрема, хотіли, щоб були залишки продукції, аби ми могли підтримувати нашу армію та наших захисників, – зазначила член кооперативу «Ягідний рай» Оксана Бабій.

За словами Миколи Островського, тепер овочі – одна зі складових господарювання в членів кооперативу «Ягідний рай», який розвивають паралельно з ягідництвом:

– Ми вже закупили насіння, окрім того, в межах проєкту «Сади Перемоги» отримали 300 кілограмів насіння, які безкоштовно розподілимо між жителями громади. Тобто цей проєкт з вирощування овочів уже вийшов за межі кооперативу, залучивши мешканців навколишніх сіл і внутрішньо переміщених осіб. Таким чином ми хочемо дати їм можливість не лише забезпечити себе продуктами харчування, й заробити, – розповів Микола Островський. 

Тому, за його словами, кооператив і надалі буде вирощувати овочі, причому на тих самих площах, що й минулого року:

– За нами залишаються кілька гектарів земельних ділянок для вирощування картоплі, буряка, моркви тощо. Окрім того, в нас ще є залишки врожаю минулого року, які ми постійно переробляємо та передаємо на потреби Збройних сил України, начальних закладів і лікарень. Тому плануємо і далі працювати в цьому напрямку, бо вже маємо досвід, зробили висновки і вже знаємо, як обійти ті проблеми, які в нас виникали минулого сезону. І завдяки цьому, думаю, ми отримаємо ще кращий результат, – підсумував Микола Островський.

Читайте також:

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *