Як отримати максимальну додану вартість, працюючи за інтенсивною технологією садівництва, знають у ГК VITAGRO

 Як отримати максимальну додану вартість, працюючи за інтенсивною технологією садівництва, знають у ГК VITAGRO

Отримати добрий урожай можна лише за умови синергії двох головних складових – ефективної роботи агронома і сприятливих погодних умов. Бо навіть ретельне дотримання технології садівництва не є запорукою успіху, якщо вчасно не подбати про захист урожаю від приморозків, граду, шкідників та хвороб.

У правдивості цих принципів уже давно переконалися фахівці-садівники Групи компаній VITAGRO, котрі вирощують 535 гектарів садів на Хмельниччині, у селах Свіршківці й Великі Жеребки. За понад десять років господарювання тут впевнились і у тому, що в сучасних умовах лише технологія інтенсивного садівництва – оптимальний спосіб отримати максимальну віддачу за відносно короткий термін.

ІМПОРТНІ – НАВЕСНІ, УКРАЇНСЬКІ – ВОСЕНИ

– Фактично зараз немає іншого способу заробляти кошти на садівництві, аніж як застосовувати інтенсивну схему вирощування. І якщо колись за 20 тонн яблук з гектара вже нагороди давали, а першого врожаю треба було чекати десятиліття, то нині ситуація кардинально інша. Ніхто на віддачу роками не чекатиме – бізнес повинен бути прибутковим, – розповідає головний агроном господарства Олександр БАРАН.

ГК VITAGRO вирощує на Хмельниччині 430 га яблуні. Перші яблуневі сади там висадили у 2010-му за схемою 4 на 2 м, тобто 1250 дерев на гектар. Спочатку сертифіковані саджанці купували в українських розсадниках, а згодом почали завозити їх з-за кордону, зокрема з Італії. У планах – активний розвиток експортного напрямку, розповідає агроном. І саме сортове різноманіття, яке пропонують в італійських розсадниках, найбільше відповідає сучасним експортним запитам.

– Якісні саджанці в Україні знайти доволі непросто, особливо ж актуальних для експорту сортів. Звісно, пропозиція вже зростає, однак ще років чотири тому такого вітчизняного посадкового матеріалу практично не було. Натомість, щоб отримувати прибуток, підхід до садівництва потрібно змінювати, оскільки на ті сорти яблук, які свого часу успішно експортували до Росії, у Європі попиту немає. В Україні ж пропозиція яблук таких сортів переважає попит на них. Саме тому саджанці потрібно обирати з огляду на це, – вважає Олександр Баран.

Придбані за кордоном саджанці висаджують навесні, адже у країнах Європи їх зазвичай починають викопувати в грудні.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Економічна ефективність зберігання яблук з післязбиральною обробкою 1-МЦП

А от українські саджанці купують і висаджують восени, оскільки до весни вони вже втрачають товарну якість. Як зазначає фахівець, в Україні ґрунти важкі, тому й коренева система у саджанців гірша. А от в умовах піщаних ґрунтів, які переважають в Італії, коріння у садивного матеріалу розвивається краще. Тому він цілком може зимувати в оптимальних для такого зберігання умовах.

Продовження статті шукайте у журналі “Садівництво та Виноградарство. Технолjгії та Інновації” №1 (24) 2021Оформити передплату журналу можна за телефонами: +38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *